STP Timișoara Forum: Sala polivalenta si bazin olimpic la Dan Paltinisanu - STP Timișoara Forum

Salt la continut

• (4 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Sala polivalenta si bazin olimpic la Dan Paltinisanu (fara finantare) Evaluare topic: -----

#61 Useril este offline   Elphax 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 615
  • Inregistrat: 18 aprilie 15
  • Sexul:masculin

Postat 25 iunie 2018 - 17:04

daca Lae avea totul pregatit - terenuri, autorizatii etc - era mult mai usor sa forteze o sala in oras. cat timp nu are nimic concret e simplu pt CJT si CNI sa propuna o constructie acolo unde terenul e disponibil
0

#62 Useril este offline   Calliope 

• Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 54
  • Inregistrat: 07 februarie 16

Postat 10 septembrie 2018 - 15:02

O veste buna. Sa speram ca se va concretiza.

Robu: „Sala polivalentă de 16.000 de locuri se va construi la Timişoara, pe ultima locaţie propusă de mine” UPDATE 2 Primarul susţine că proiectul este introdus în planul naţional de investiţii

Aceasta postare a fost editata de Calliope: 10 septembrie 2018 - 15:05

0

#63 Useril este offline   ioio_viola 

• Membru activ
  • Postari: 792
  • Inregistrat: 17 septembrie 15

Postat 10 septembrie 2018 - 21:08

Povesti pentru voturi
3

#64 Useril este offline   Elphax 

• Membru activ
  • Postari: 615
  • Inregistrat: 18 aprilie 15

Postat 22 mai 2019 - 16:06

A fost Ministrul Dezvoltarii Daniel Suciu in vizita in oras, a dost si in zona stadionului

„Nu v-ați săturat cumva de acest ping-pong? Astăzi, când discutăm, nu avem la CNI și nici la minister hotărâri de consiliu local sau județean vizavi de un amplasament sau altul. Lansez o invitație publică domnului primar Robu și domnului Călin Dobra și luăm decizia să rupem o dată pisica pe acest subiect. Când am intrat în stadion, în partea stângă există o bază sportivă – ea există fizic, dar nu juridic. Ea nu există înscrisă nicăieri. Îi aștept pe domnul primar, pe domnul Dobra, din minister, consiliul județean și luăm o decizie, după ce trece ziua alegerilor. Cred că fiecare timișorean își dorește atât stadionul cât și sala polivalentă. Vreau să încheiem acest subiect. Timișoara își dorește o sală polivalentă și o va avea”

Legat de locatia din Giroc ministrul a spus:
„Nu este predat amplasamentul de la Giroc la Compania Nationala de Investitii. Ce sa ne decidem cand nu avem juridic posibilitatea de a face un pas inainte? Nu avem predat un amplasament ca sa putem lua o decizie. Cei care au fost anul trecut la ambele locatii… repet invitatia mea sa vina cele doua parti sa vina si sa discutam. Apoi voi lua o decizie„
0

#65 Useril este offline   DanielT 

• Membru activ
  • Postari: 733
  • Inregistrat: 06 aprilie 17

Postat 01 noiembrie 2019 - 10:56

I-auzi ce zice duamna Dancy', ca cica e mai bine la oras, si-atat, mai multe detalii in campania viitoare :D

Citeaza

E oficial! Sala polivalenta cu 16.000 de locuri se face la Timisoara, si nu la Giroc. Anuntul premierului

„Legat de Sala Polivalenta, stiu ca a existat o disputa, am avut o discutie cu presedintele CJT si ministrul Daniel Suciu si cred ca locatia trebuie sa fie in Timisoara, este resedinta de judet si cred ca asa este normal si asa se va intampla„, a spus Viorica Dancila.

https://www.opiniati...Mvrpoze_xNO9lhs

Aceasta postare a fost editata de DanielT: 01 noiembrie 2019 - 10:57

0

Arata acest topic

• (4 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic