STP Timișoara Forum: Oradea - STP Timișoara Forum

Salt la continut

• (23 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 21
  • 22
  • 23
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Oradea

#441 Useril este offline   DanielT 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 894
  • Inregistrat: 06 aprilie 17

Postat 11 septembrie 2020 - 21:39

Nu m-am băgat în discuția asta Oradea vs. Timișoara că mi se pare irelevantă, dar vezi ca te-ai murdarit un pic de cacuta pe la guriță cu mila aia.
2

#442 Useril este offline   Raven 

• Membru activ
  • Postari: 225
  • Inregistrat: 18 octombrie 15

Postat 11 septembrie 2020 - 22:04

Asa este, Clujul ar fi câștigat daca era pe merit, si realist sunt la mare distanta, cultural, de Timișoara...
In rest, Cata, spor la trollat! :)

Aceasta postare a fost editata de Raven: 11 septembrie 2020 - 22:36

-2

#443 Useril este offline   Raven 

• Membru activ

Postat 11 septembrie 2020 - 22:35

Azi a fost deschis Pasajul Magheru, început în septembrie 2019, asta a inclus și lărgirea podului Dacia, de la 4 benzi plus linii de tramvai, la 6 benzi plus linii de tramvai.

https://m.ebihoreanu...deo-158711.html
0

#444 Userul este online   freeflow77 

• Membru activ
  • Postari: 206
  • Inregistrat: 24 iulie 12

Postat 11 septembrie 2020 - 23:20

@Cata M titlul de capitala culturala nu se castiga cu cladiri istorice sau o strategie de turism...deci asa cum noi nu am castigat pe baza asta, nici Oradea nu ar fi putut, in eventualitatea in care ar fi candidat...pentru ca asa cum s-a spus nu a facut-o.

La castigarea titlului...surse nesurse, e public raportul cu selectia, au fost 2 runde si in ambele cazuri la vot a fost egalitate intre Timisoara si Cluj, iar regulamentul il obliga pe presedintele juriului sa hotarasca...si asa ales Timisoara. Legat de Cluj tocmai baza sa culturala din prezent s-a transformat intr-un dezavantaj, pentru ca titlul e despre ce faci in afara status quo-ului. Evident si Clujul a avut un dosar serios si pentru care ar fi meritat si ei titlul, dar @Raven afirmatii gen "v-au dat voua sa va ridice orasul" sunt rautati gratuite intoarse tocmai in stilul pe care il condamni...Timisoara nu castiga in veci fara un dosar impecabil. Partea proasta e ca dupa castigare s-a ales praful de implementare...Clujul clar ar fi gestionat mai matur situatia, pe baza experientei.

Evident ca pe Oradea si Cluj dincolo de niste realizari e si enorm de mult PR...bravo lor, am putea invata si noi din asta. Timisoara are tot potentialul din lume dar nu prea reuseste sa-l coaguleze...cel putin momentan.
4

#445 Useril este offline   Raven 

• Membru activ

Postat 12 septembrie 2020 - 06:06

Imi cer scuze ca am cam sărit calul, efectiv ma enervase trollingul lui gratuit. E problema fiecărui oraș cum se promoveaza, sau cum se gestionează si imi cer scuze pentru rautățile aduse timișorenilor.
4

#446 Useril este offline   CataM 

• Membru activ
  • Postari: 404
  • Inregistrat: 17 decembrie 14

Postat 12 septembrie 2020 - 19:35

Vezi postareaDanielT, la 11 septembrie 2020 - 21:39, a spus:

Nu m-am băgat în discuția asta Oradea vs. Timișoara că mi se pare irelevantă, dar vezi ca te-ai murdarit un pic de cacuta pe la guriță cu mila aia.

Lasă-l în pace...știe din surse sigure! Am mai scris în trecut ca îl suspectez ca lucrează în primăria Oradea
;)

Adevărul e că da, este de notorietate ca Timișoara a beneficiat de-a lungul timpului de o simpatie aparte și beneficii pe măsură, din partea autorităților centrale, orice coloratura politică ar fi avut. Îhîm...daaaa.

Săracii de noi, vai de steaua noastră.

Sent from my iPhone using Tapatalk
0

#447 Useril este offline   Raven 

• Membru activ

Postat 13 septembrie 2020 - 00:04

Ca sa iti raspund la intrebare. Nu am nici cea mai mica legatura cu administrația din Oradea, nici macar jobul nu se află pe teritoriul municipiului Oradea. Referitor la sursa, am un prieten care era la Ministerul Culturii in acea perioada. Faptul că ti-am raspuns la trollingul făcut gratuit nu inseamna ca nu stiu despre ce vorbesc.
Dar eu cred ca tu mai degrabă esti angajat pe la administrația din Timișoara...

Aceasta postare a fost editata de Raven: 13 septembrie 2020 - 00:27

3

#448 Useril este offline   cseh_17 

• Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12.396
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 16 septembrie 2020 - 16:42

Bun, Raven, te rog sa nu raspunzi provocarii, iar tu CataM las-o mai moale. Toate mesajele viitoare pe trolling si atac la persoana vor fi sterse!
1

#449 Useril este offline   Raven 

• Membru activ

Postat 24 septembrie 2020 - 14:28

Parking Brasovului, deschidere in 12 octombrie.

Imagine postataimage hosting services

Parking Vointa.

Imagine postata
2

Arata acest topic

• (23 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 21
  • 22
  • 23
  • Nu puteti crea un topic nou