STP Timișoara Forum: Retaileri de bricolaj - STP Timișoara Forum

Salt la continut

• (4 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Retaileri de bricolaj Evaluare topic: ***** 1 Voturi

#61 Useril este offline   Bogdan DS 

• Membru Senior ***
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 555
  • Inregistrat: 23 aprilie 09
  • Sexul:nespecificat
  • Locatia:Timisoara

Postat 25 august 2016 - 00:34

Toate par de acum 10-15 ani (sigla, materiale publicitare, etc) .. chiar sunt curios ce soarta va avea magazinul asta.
0

#62 Useril este offline   MHN 

• Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 5.076
  • Inregistrat: 29 noiembrie 09
  • Sexul:masculin
  • Interese:Infrastructura & Investitii

Postat 25 august 2016 - 06:19

Părerea mea-i că dacă dășchid repede a doua unitate, fie spre Dumbrăvița, fie spre Ghiroda sau spre Moșnița, le-ar merge mai bine, decât cu una singură în sud.
0

#63 Useril este offline   Doppler 

• Moderator
  • Postari: 9.920
  • Inregistrat: 14 februarie 11

Postat 03 septembrie 2016 - 00:29

Isteria deschiderii unui magazin, care nu a fost relatata in presa...

Imagine atasata: Leroy Merlin - 2016.09.02 - 01.jpg Imagine atasata: Leroy Merlin - 2016.09.02 - 02.jpg Imagine atasata: Leroy Merlin - 2016.09.02 - 03.jpg Imagine atasata: Leroy Merlin - 2016.09.02 - 04.jpg
2

#64 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 25.582
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Locatia:RATT

Postat 03 septembrie 2016 - 09:34

Parcarea aceea mi-a parut mica inca de la inceput si nu cred ca astia care au venit acum crezand ca sparg piata de bricolaj, au marit-o.
0

#65 Useril este offline   mile 

• Moderator
  • Postari: 9.052
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 03 septembrie 2016 - 09:58

:offtopic:

Observ in filmuletul lui Doppler noua statie amenajata in abaterea de la Leroy Merlin. Statia este intr-adevar si acoperita numai ca este statie de sosire si nu de plecare cand stai si astepti autobuzul incarcat cu cumparaturi...

Normal ar fi fost ca peste drum sa fie amenajata statia de plecare (catre oras). Dar atunci ar fi nevoie si de o zebra pentru pietoni...
Daca iei autobuzul din statia-sosire recent amenajata, inseamna de vei fi in autobuz cand acesta face bucla de intoarcere, lucru interzis de regulamentele RATT sau ale primariei!...Si atunci?...Plus ca autobuzul poate sta pe loc cateva minute la capat de linie, capatul exterior...

Am certitudinea ca Leroy Merlin s-a gandit doar cum sa aduca clientii la magazin cu autobuzul prin amenajarea statiei si nicidecum la faptul cum vor pleca acestia catre casa cu cumparaturile facute!... :naughty1:
1

#66 Useril este offline   radutm 

• Membru Senior ***
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 504
  • Inregistrat: 09 aprilie 15

Postat 15 septembrie 2016 - 20:43

Ceea ce mi-a placut foarte mult la Leroy Merlin este ca au produse marca Azur, facute chiar la Timisoara, la preturi foarte bune. Asupra calitatii lor nu ma pot pronunta (inca), dar faptul in sine, ca oferta include produse locale de la aceasta companie, ma bucura. Nu am mai vazut produse Azur la celelalte magazine de bricolaj, poate mi-a scapat mie?

In orice caz, oferta este interesanta, unele produse sunt complet noi pentru piata locala de bricolaj, altele sunt la preturi neverosimil de mici. Pe unele segmente oferta este mai saraca, pe altele mult mai bogata decat la competitori iar preturile sunt foarte bune. Per ansamblu, am fost incantat, mai ales ca am avut ocazia, in trecut, sa merg de mai multe ori la Leroy Merlin in vest si imi lasase inca de atunci o impresie buna.

Astept cu interes sa vad cum va riposta Dedeman, pentru ca, in mod evident, au o competitie serioasa.
6

#67 Useril este offline   MHN 

• Moderator

Postat 16 septembrie 2016 - 08:58

Sunt cam pe aceeași lungime de undă!
Eu pot să dau alt exemplu: am căutat corpuri de iluminat cu LED, ptr exterior și am fost uimit să găsesc la Leroy Merlin un produs la juma' de preț față de Dedeman.
Mă rog, îs chinezisme amândouă, dar au 2 ani garanție.

Ar fi fain să se mai construiască cel puțin o unitate, spre Moșnița/Dumbrăvița/Ghiroda.
De asemenea, ar fi fain să preia cineva spațiul Brithouse, de pe Buziașului, fiindcă zace acolo nefolosit.
1

#68 Useril este offline   mile 

• Moderator
  • Postari: 9.052
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 16 septembrie 2016 - 10:59

Vezi postarearadutm, la 15 septembrie 2016 - 20:43, a spus:

Ceea ce mi-a placut foarte mult la Leroy Merlin este ca au produse marca Azur, facute chiar la Timisoara, la preturi foarte bune. Asupra calitatii lor nu ma pot pronunta (inca), dar faptul in sine, ca oferta include produse locale de la aceasta companie, ma bucura. Nu am mai vazut produse Azur la celelalte magazine de bricolaj, poate mi-a scapat mie?

Nu ma asteptam ca (pe acest forum) cineva sa pomeneasca de produsele marca Azur!

Mereu m-am intrebat de ce oare aceasta marca lipseste in general de pe piata si ami ales la marii retaileri?...
Vreau (doar) sa cred ca le merge bine exportul si atunci nu se sinchisesc cei de la Azur pentru piata interne...sau departamentul lor de vanzari o fi slab, nebataios?...

Calitatea produselor marca Azur (dupa parerea mea) este una superioara si ca atare preturile practicate sunt mai ridicate. Sper sa nu coboare nivelul calitatii pentru a practica preturi mai mici pentru a penetra mai tare piata...Le-as recomanda mai degraba o reclama mai agresiva si pastrarea calitatii...

Cu ani in urma, cand aveam nevoie de cele produse de ei, mergeam fie pe "lipscani" pe Resitei, fie pe Penes Curcanul unde aveau magazinul propriu (nu stiu daca-l mai au)...La acea vreme pot garanta ca aveau produse de calitate superioara...
2

#69 Useril este offline   Doppler 

• Moderator

Postat 30 octombrie 2016 - 22:19

Nu stiu ce politica de marketing are LM, dar numele este aiurea (se putea pastra numele doar in Franta), sigla si tema de culoare este prost aleasa (nu atrage atentia si nu este nici macar placuta), interiorul parca este un magazin apple (si acest lucru este tot un lucru negativ). Am facut doar 2 vizite, una in fuga, mai putin 5 minute cu tinta clara, a 2-a vizita am plecat in scurt timp (m-a dezamagit plata la kilogram a suruburilor, macar la concurenta se numara suruburile dupa greutate), nu mi-a placut gama de produse (mai ales la scule electrice) si am plecat cit mai repede posibil. Nu cred ca o sa mai vizitez magazinul, oricita reclama isi face ca preturile sint mici.

Imagine atasata: Leroy Merlin - 2016.10.30 - 01.jpg Imagine atasata: Leroy Merlin - 2016.10.30 - 02.jpg
1

#70 Useril este offline   alex_19 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 351
  • Inregistrat: 17 noiembrie 14

Postat 31 octombrie 2016 - 10:25

Sincer e și o chestiune de gusturi... pe mine nu m-a dezamagit Leroy Merlin când am fost în unul din magazinele lor. Tocmai, am apreciat faptul că încearcă să nu arate ca un depozit uriaș. Ce spuneai despre plata la kg a șuruburilor? Esti obligat să cumperi un kg întreg?

P.S. Verdele ca și culoare reprezntativă nu îmi place, dar mie nu îmi palce verdele... gusturi... :)
0

#71 Useril este offline   Chagall 

• Moderator
  • Postari: 10.077
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:nespecificat

Postat 03 august 2017 - 07:59

Brico Depôt și Kingfisher au achizitionat Praktiker

Citeaza

Kingfisher, unul dintre liderii pieţei de bricolaj şi amenajări interioare din Europa şi compania mamă a Brico Depôt România, anunţă că a semnat cu succes contractul de achiziţie a 100% din acţiunile Praktiker România, pentru o sumă care nu este dată publicităţii. Acţiunile au fost achiziţionate de la familia Susli.

Sursa: Capital
0

#72 Useril este offline   Doppler 

• Moderator

Postat 05 martie 2019 - 01:02

Si dupa un an si jumatate rebranduie si magazinele din Timisoara. A cita schimbare de proprietar este de la deschiderea magazinelor din Romania?

Thumbnail atasat

• Imagine atasata: Brico Depot - 2019.03.05 - 01.jpg
  • Imagine atasata: Brico Depot - 2019.03.05 - 02.jpg
  • Imagine atasata: Brico Depot - 2019.03.05 - 03.jpg
  • Imagine atasata: Brico Depot - 2019.03.05 - 04.jpg
  • Imagine atasata: Brico Depot - 2019.03.05 - 05.jpg
  • Imagine atasata: Brico Depot - 2019.03.05 - 06.jpg
  • Imagine atasata: Brico Depot - 2019.03.05 - 07.jpg
  • Imagine atasata: Brico Depot - 2019.03.05 - 08.jpg
  • Imagine atasata: Brico Depot - 2019.03.05 - 09.jpg
  • Imagine atasata: Brico Depot - 2019.03.05 - 10.jpg
  • Imagine atasata: Brico Depot - 2019.03.05 - 11.jpg
  • Imagine atasata: Brico Depot - 2019.03.05 - 12.jpg
  • Imagine atasata: Brico Depot - 2019.03.05 - 13.jpg
  • Imagine atasata: Brico Depot - 2019.03.05 - 14.jpg
  • Imagine atasata: Brico Depot - 2019.03.05 - 15.jpg
  • Imagine atasata: Brico Depot - 2019.03.05 - 16.jpg

3

#73 Userul este online   dan.s 

• Moderator
  • Postari: 2.761
  • Inregistrat: 11 septembrie 15
  • Locatia:Pe malul unei ape
  • Interese:Oraşul Timişoara
    Canalul Bega
    IT . Cycling

Postat 05 martie 2019 - 20:54

Daca pe totem, firma arata decent, la intrare e un benar prin care bate soarele.
Imagine atasata: opv,prk-05.mar.2019-001.jpg Imagine atasata: opv,prk-05.mar.2019-002.jpg

2

#74 Useril este offline   MHN 

• Moderator

Postat 24 aprilie 2019 - 17:29

Știe cineva dacă s-a făcut altceva în locul unității Brithouse din Calea Buziașului ?
Am văzut că parcarea e plină în timpul zilei.
Poate o folosesc cei de la Continental, poate nu...
0

#75 Useril este offline   Claudiu1212 

• Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 65
  • Inregistrat: 14 mai 18

Postat 24 aprilie 2019 - 20:16

Parcarea e folosita in mare parte de cei de la Continental si de locuitorii din blocul de vis a vis, dar am vazut lumina aprinsa in interiorul fostului magazin, nu stiu ce este acum acolo

Later update: Cladirea e folosita de o firma care produce incaltaminte

Aceasta postare a fost editata de Claudiu1212: 02 iunie 2019 - 11:31

0

#76 Useril este offline   Doppler 

• Moderator

Postat 30 iunie 2019 - 16:26

O agentie de publicitate de prin Romania a printat o reclama pe care este trecuta adresa inscrisa la cartea funciara. Bani aruncati, o sa se apuce unii sa caute Brico Depot in Giroc si surpriza, nu exista.... Imagine postata
Imagine atasata: Brico Depot - 2019.06.21 - 01.jpg

3

#77 Useril este offline   th3lurker 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 456
  • Inregistrat: 11 decembrie 13

Postat 30 iunie 2019 - 16:32

Praktiker e pe teritoriul Chisodei care face parte din comuna giroc. Au ei ceva dreptate acolo dar era mult mai clar aa scrie Calea Sagului(fostul praktiker)
0

#78 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 25.582
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Locatia:RATT

Postat 30 iunie 2019 - 19:41

Asta chiar e o prostie, indiferent de cat de corect in acte ar fi. :Facepalm_emote_gif:
3

Arata acest topic

• (4 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi