Regia Autonoma de Transport Timisoara: Linia Expres 8 - Regia Autonoma de Transport Timisoara

Salt la continut

Imagine postata
  • (30 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Linia Expres 8 Evaluare topic: -----

#561 Useril este offline   Florin.B RATT 

• RATT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 23.760
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 11 aprilie 2017 - 19:21

Azi imi spunea un coleg de la paza ca de la ora 16 a fost trimis pe linia 21. Probabil dupa Paste urmeaza si E8.
3

#562 Useril este offline   denisa.d. 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 295
  • Inregistrat: 26 februarie 14

Postat 11 aprilie 2017 - 20:00

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 11 aprilie 2017 - 19:21, a spus:

Azi imi spunea un coleg de la paza ca de la ora 16 a fost trimis pe linia 21. Probabil dupa Paste urmeaza si E8.

Eheee :hooray: :hooray:
1

#563 Useril este offline   denisa.d. 

• Membru activ

Postat 19 aprilie 2017 - 05:41

Am si eu o curiozitate: de ce apar stelute pe aplicatie in dreptul statiei "Iepurelui/Ciclop"? Are legatura cu mutarea statiei?
0

#564 Useril este offline   Visor 

• Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8.003
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:RATT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 19 aprilie 2017 - 06:48

Nu, din cate stiu, inseamna ca autobuzul se afla intr-o zona unde comunicatia e slaba si sistemul nu-l vede pe acea portiune.
1

#565 Useril este offline   denisa.d. 

• Membru activ

Postat 19 aprilie 2017 - 13:35

Nici in cele mai frumoase vise ale mele nu am circulat cu E8-ul fara persoane "de culoare". Doar azi! De ce?! Control!!! N-ai bilet / abonament?! Jos! Si asa se facu'..dimineata la 8:35 (aprox.) - venind la Levantica dinspre Plopi - un singur calator si angajatul RATT. Mai mare dragul sa circuli cu autobuzele. Mi-a parut totusi rau ca nu a fost control pe urmatorul...pentru ca era asa " fain" ca cei dati jos din primul si asteptau pe urmatorul sa prinda alt control. Dar oricum foarte ok initiativa regiei. La cat mai multe astfel de actiuni.

O calatoare care a urcat la o statie ulterioara era foarte nedumerita de ce ea daca are abonament general mai trebuie sa valideze..spre "fericirea" ei, a lamurit-o domnul controlor.

L.E.: si asa bine s-a suprapus actiunea regiei cu vremea de astazi...

Aceasta postare a fost editata de denisa.d.: 19 aprilie 2017 - 13:38

5

#566 Useril este offline   RB93 

• Membru activ
  • Postari: 151
  • Inregistrat: 16 noiembrie 13

Postat 19 aprilie 2017 - 14:52

La cat mai multe. Sper sa mai prind si eu E8 asa cand ma intorc :D
0

#567 Useril este offline   cseh_17 

• Moderator
  • Postari: 11.609
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 19 aprilie 2017 - 19:08

Eu cred ca cineva si-a bagat iar nasul unde nu trebuia.
Pe un sens Iepurelui/Ciclop nu merge, pe celalt Izlaz.
@Visor, nu este vorba de o lipsa de semnal. Pana acum a functionat fara probleme.
0

#568 Useril este offline   Visor 

• Moderator
  • Postari: 8.003
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Interese:RATT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 19 aprilie 2017 - 19:26

Da, m-am uitat, statia Iepurelui nu mai apare pe un sens.
0

#569 Useril este offline   cseh_17 

• Moderator
  • Postari: 11.609
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 19 aprilie 2017 - 19:42

Pe romaneste, s-a modificat traseul, dar au uitat sa si anunte...
0

#570 Useril este offline   xander89 

• Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 45
  • Inregistrat: 16 decembrie 16

Postat 19 aprilie 2017 - 19:43

am prins un autobuz cu controlori in jurul orei 19 spre sensul catre sagului, culmea astazi au fost foarte putini calatori pe linia asta decat in mod normal, si cand l-am luat din sagului spre plopi unde nu era nici un control in autobuz. sper ca nu veti reduce din numarul autobuzelor de pe linie din cauza asta, in mod normal autobuzul e aglomerat, in special in zilele cand sunt deschise scolile/universitatile.

in orice caz controalele astea sunt bine venite, pana acum am vazut ca puteai urca pe orice usa, autobuzul pierdea timp in statie doar in cazul in care calatorii nu vroiau sa se dea jos imediat cautand motive gen "am abonament pe toate liniile dar am uitat cardul" :)).
2

#571 Useril este offline   denisa.d. 

• Membru activ

Postat 19 aprilie 2017 - 20:05

Vezi postareaxander89, la 19 aprilie 2017 - 19:43, a spus:

[..]astazi au fost foarte putini calatori pe linia asta decat in mod normal, [...]

Fals. Am dat exemplu cu E8-ul de la 8:35 (aproximativ) de la Levantica spre Sagului. Cand am urcat eu la Levantica era un singur calator + angajatul RATT. Cine nu avea bilet / abonament nu era lasat sa calatoreasca. Cei dati jos asteptau urmatorul. Rezultatul? Urmatorul expres (nu mai stiu care a fost ca am intrat cateva minute in Enel, dar a venit dupa aprox. 30?! de minute) a fost FULL. De ce?! Pai trebuiau sa calatoreasca si cei fara bilet. Si cum nu a fost control pe toate autobuzele, a fost ocazia ideala de a fi un autobuz gol, altul plin. In urmatorul cand am urcat si am mers cateva statii aceeasi poveste: cel putin 50% nu au validat. Experimentul aceasta va fi egal cu 0 (sau aproape 0, ca sa fiu optimista) daca nu e..."intensiv".

L.E.: Ok, nu e asa circulatie ca in zilele cu elevi/studenti, dar azi autobuzele (de pe E8 vorbesc) care au fost goale au fost in special cele cu control.

Aceasta postare a fost editata de denisa.d.: 19 aprilie 2017 - 20:11

0

#572 Useril este offline   Florin.B RATT 

• RATT Forum Admin

Postat 19 aprilie 2017 - 20:43

Indivizii ciudati din zona Apateu au un tupeu maxim! :machine-gun: Dupa ce au spart complet panoul de afisare in statie, ne spuneau chiar ei ca nu are rost sa-l schimbam ca oricum nu rezista mult... O doamna ce are casa exact peste drum de statie ne spunea si ea acelasi lucru, luandu-si automat multa carne in frigider de la aceasi indivizi ce au auzit-o. Habar nu am de ce se insista cu panourile din aceasta zona, (l-am inlocuit pe cel furat, l-am inlocuit pe cel spart...) dar chiar e pacat de ele. :(
Cel de langa uzina electrica/apa e si el spart si rotit spre sosea, probabil lovit de un camion ce aprovizioneaza buticul din statie. -_-
0

#573 Useril este offline   RB93 

• Membru activ
  • Postari: 151
  • Inregistrat: 16 noiembrie 13

Postat 19 aprilie 2017 - 23:53

Spune-i la domn director sa mearg la primar si sa ceara un politist local de paza non-stop acolo, oricum e nevoie in perioada asta sa isi dovedeasca eficienta :D
1

#574 Useril este offline   denisa.d. 

• Membru activ

Postat 20 aprilie 2017 - 06:26

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 19 aprilie 2017 - 20:43, a spus:

[...]Cel de langa uzina electrica/apa e si el spart si rotit spre sosea, probabil lovit de un camion ce aprovizioneaza buticul din statie. -_-

A fost "vatamat"? Chiar ma gandeam dupa ce a aparut in pozitia asta - ce le-o fi venit la astia de la RATT sa-l puna cu fata la strada.

P.S.: dar in zona nu rezista nimic, nu doar panourile RATT. Daca se fura / rup pana si indicatoarele rutiere... In intersectia Batania-Apateu foarte des sunt accidente din lipsa indicatoarelor. Ele sunt montate, dar n-au viata lunga.

Vezi postareaRB93, la 19 aprilie 2017 - 23:53, a spus:

Spune-i la domn director sa mearg la primar si sa ceara un politist local de paza non-stop acolo, oricum e nevoie in perioada asta sa isi dovedeasca eficienta :D

E egal cu 0. Poate sunt mana in mana cu ei. Se sparg masini la greu in zona. Daca ti se sparge masina si mergi la politie nu-ti gaseste nici amprentele tale, darmai pe ale lor. Sunt cunoscuti peste tot ca sunt oameni rai pe aici, si doar nu esti nebun sa te pui rau cu omu` rau. Eu personal stau in zona de +20 de ani si deja si noi, cat si ceilalti din cartier, ne ferim singuri de ei ca oricum nu le face nimeni nimic. Am mai vazut echipaje "de paza", dar ce folos...
L.E.: chiar acum cateva saptamani era prin patrulare un echipaj si a prins pe strada un carutas. I-au facut proces verbal fara sa stea la discutii, dar nu vreau sa reproduc aici raspunsul baiatului catre politisti " *** *** **** ** ***, cine va plateste voua amenzile??")

scuzati off-topic-ul.

Indivizii ciudati din zona Apateu au un tupeu maxim! :machine-gun: [...]

Pentru ca stiu ca nu le face nimeni nimic. :)

[...]Habar nu am de ce se insista cu panourile din aceasta zona, [...]-

Poate trebuie sa stricati si voi niste bani - punand panouri unde se stie ca nu rezista mult.
Inaintea panourilor electronice erau placute cu graficele. Erau. Ca nici alea nu "traiau" mult. Dupa ce erau afisate grafice noi nu stiu daca le vedeam 2 zile, apoi gata. Placuta goala. Apoi a disparut si placuta cu totul. Ok, au pus calatorii graficul (listat, laminat, tot frumos). La fel. Dupa 2 zile nu-i. Deci, despre ce vorbim? :(
0

#575 Useril este offline   Fantoma Tramvaiului 3 

• Membru activ
  • Postari: 500
  • Inregistrat: 06 iulie 14
  • Locatia:Planeta Pamant
  • Interese:Tramvaie, Autobuze, Troleibuze, Metrouri, Masini si Arhipelagul Svalbard

Postat 24 aprilie 2017 - 23:40

Cred ca singura solutie ca sa reziste un tabel acolo ar fi sa fie "pictat" cu vopsea direct pe stalp! :D
0

#576 Useril este offline   Paul85 

• Membru Senior***
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 554
  • Inregistrat: 23 februarie 09

Postat 25 aprilie 2017 - 09:43

Atunci sigur se vor gasi niste "talente in arta picturii" pe acolo care sa "completeze" graficele cu operele lor.
1

#577 Useril este offline   Florin.B RATT 

• RATT Forum Admin

Postat 25 aprilie 2017 - 11:49

:rad_masa: Clar!
0

#578 Useril este offline   denisa.d. 

• Membru activ

Postat 30 aprilie 2017 - 20:07

Vezi postareaPaul85, la 25 aprilie 2017 - 09:43, a spus:

Atunci sigur se vor gasi niste "talente in arta picturii" pe acolo care sa "completeze" graficele cu operele lor.

Si te asigur eu ca graficele vor fi "actualizate" in timp real. :clap: :clap:

Aceasta postare a fost editata de denisa.d.: 30 aprilie 2017 - 20:07

1

#579 Useril este offline   denisa.d. 

• Membru activ

Postat 03 mai 2017 - 13:16

Doar 2 autobuze pe traseu la ora 14:00?! Serios?!
Simplu... "E8 circula cu intarziere!"

L.E.: 3 buc. a mai aparut unul spre sagului la Electro care nu e pe aplicatie. Oricum destul ca e 14:30 si stau de la 14:07 la electro spre plopi si pauza :)

Aceasta postare a fost editata de denisa.d.: 03 mai 2017 - 13:32

0

#580 Useril este offline   Florin.B RATT 

• RATT Forum Admin

Postat 03 mai 2017 - 18:47

Pe la ora 15 eram la Caprioarei studiind panoul care functioneaza in parametri, dar nu afiseaza cand vine vehiculul din cauza unor probleme ale sistemului (nu una hardware cum am crezut initial) si chiar erau niste doamne nervoase ca deja asteptau de mult timp autobuzul. M-am uitat in aplicatie si le-am spus ca vine in 7 minute (de fapt a ajuns in 5), dar da, se pare ca a fost o problema, trenul doi (GPL) retragandu-se si fiind inlocuit ceva mai tarziu de HCB, dar doar o tura. Totusi erau trei pe traseu atunci cand s-a intamplat asta, nu doar doua. La ora 15 a mai intrat un varf care s-a retras acum cateva minute. La ora de varf de dimineata sunt 5 autobuze pe E8.
0

Arata acest topic

• (30 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul