STP Timișoara Forum: Baza sportiva USZODA - STP Timișoara Forum

Salt la continut

• (3 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Baza sportiva USZODA (in stare avansata de degradare) Evaluare topic: -----

#41 Useril este offline   ioio_viola 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 765
  • Inregistrat: 17 septembrie 15
  • Sexul:masculin

Postat 31 iulie 2017 - 13:06

s-a mai propus aici pe forum, pot sa faca terenuri de baschet si alte cele pentru sport, nu trebuie neaparat sa faca nu stiu ce parc acolo.
0

#42 Useril este offline   dAImon 

• Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3.818
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Locatia:Timi'

Postat 31 iulie 2017 - 20:24

Vezi postareaElphax, la 31 iulie 2017 - 11:20, a spus:

atatea discutii pentru un spatiu care trebuia demolat, curatat, igienizat de mult. nu se mai poate renova nimic acolo, si sa faci ceva nou e complet nepotrivit
sa extinda parcul si gata

Foarte defetist ... de ce n-ar fi făcut un skate park, că tot se vorbea despre unul în cealaltă parte a parcului?

De ce n-ar face un parteneriat, să zicem cu universităţile, să reconstruiască acolo o bază sportivă unde să aibă acces prioritar studenţii?

Variante ar fi multe. A face parc nu-i o idee rea, dar nici nu-i prima care-mi vine în minte cînd vine vorba de un teren pe care, odată transformat în parc, n-ai cum să-l mai defrişezi dup-aia ...
0

#43 Userul este online   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 25.647
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Locatia:RATT

Postat 31 iulie 2017 - 20:45

Orice idee e bine venita, doar sa nu mai aud de cladiri de birouri clasa A. :rad_masa:
0

#44 Useril este offline   colinb73 

• Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 83
  • Inregistrat: 22 septembrie 13

Postat 31 iulie 2017 - 22:52

Baza sportiva mi se pare minuscula in conditiile de astazi.
Se pot restaura cladirile de exemplu intrarea etc. si se extinde parcul banci etc. in interior in loc de bazin.
1

#45 Useril este offline   Elphax 

• Membru activ
  • Postari: 569
  • Inregistrat: 18 aprilie 15

Postat 01 august 2017 - 09:26

Vezi postareadAImon, la 31 iulie 2017 - 20:24, a spus:

Foarte defetist ... de ce n-ar fi făcut un skate park, că tot se vorbea despre unul în cealaltă parte a parcului?

De ce n-ar face un parteneriat, să zicem cu universităţile, să reconstruiască acolo o bază sportivă unde să aibă acces prioritar studenţii?

Variante ar fi multe. A face parc nu-i o idee rea, dar nici nu-i prima care-mi vine în minte cînd vine vorba de un teren pe care, odată transformat în parc, n-ai cum să-l mai defrişezi dup-aia ...

prea mic pentru bazine, sa ne gandim la tot ce inseamna o baza de inot moderna, spatii anexe, igiena, ;parcari si acces auto etc

de acord cu terenuri de sport gen baschet sau cu skate park - orice activitate in aer liber cu impact mic asupra mediului
1

#46 Useril este offline   dan.s 

• Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 2.790
  • Inregistrat: 11 septembrie 15
  • Locatia:Pe malul unei ape
  • Interese:Oraşul Timişoara
    Canalul Bega
    IT . Cycling

Postat 02 august 2017 - 11:50

opinia timisoarei a spus:

Strandul Uszoda din centrul orasului Timisoara ar putea fi salvat de la pieire. Cine se va implica?

Asociatia Culturala Salvati Patrimoniul Timisoarei au luat initiativa si au solicitat printr-o scrisoare Primariei Timisoara concesionarea strandului Uszoda din Parcul Central.
„Am motivat solicitarea noastra prin faptul ca in aceasta locatie s-au format mii de sportivi timisoreni care au adus prestigiu urbei noastre. Timisoara in alte vremuri era cunoscuta ca un oras al sporturilor pe apa, iar strandul Uszoda a intrat in memoria timisorenilor ca un spatiu dedicat sporturilor pe apa si asa ar trebui sa ramana„, transmit reprezentantii Asociatiei.

„Nimeni nu a fost deranjat ca de 25-27 de ani e o zona insalubra acolo unde e Uszoda, dar acum cand vrem sa facem, poate parc, acum imediat unii apar ca mari aparatori a nu stiu ce. Daca ar fi reactionat in 1990, ’91, ’92, si tot asa, pentru ca acea zona insalubra sa dispara, cu o solutie sau alta, atunci intelegeam spiritul civic. Asa, imi e mai greu sa inteleg„, spunea recent primarul Nicolae Robu.

ok... O intrebare: Incap oare in toata incinta 100 de persoane? Nu de alta, dar daca s-ar REdeschide un "strand" in mijlocul orasului ar fi full tot timpul.

Link-ul

0

#47 Useril este offline   cseh_17 

• Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12.214
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 02 august 2017 - 12:09

Mai, ne-am batut toti in cap? Chiar nici o investitie in orasul asta nu se va mai putea face, daca implica darmarea unei vechituri??
A innebunit orasul?
0

#48 Useril este offline   Elphax 

• Membru activ
  • Postari: 569
  • Inregistrat: 18 aprilie 15

Postat 02 august 2017 - 12:32

Vezi postareadan.s, la 02 august 2017 - 11:50, a spus:

ok... O intrebare: Incap oare in toata incinta 100 de persoane? Nu de alta, dar daca s-ar REdeschide un "strand" in mijlocul orasului ar fi full tot timpul.

Link-ul

si pentru 100 de persoane ai nevoie si de 20-30 de locuri de parcare. inainte de '89 nu venea mai nimeni cu masina, dar in ziua de azi e o problema, jumatate ar parca pe spatiule verde
3

Arata acest topic

• (3 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi