STP Timișoara Forum: Centura de NORD a Timisoarei - STP Timișoara Forum

Salt la continut

• (13 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 11
  • 12
  • 13
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Centura de NORD a Timisoarei (finalizata) - 12,6 km

Poll: Taxa de tranzit

Sunteti de acord cu taxa de tranzitare (200 lei)?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.

Credeti ca centura va fi functionala pana in 2010?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.
Voteaza Vizitatorii nu pot vota

#241 Useril este offline   CristiPC 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 204
  • Inregistrat: 26 septembrie 16

Postat 06 octombrie 2017 - 11:35

:up_arow:
Dupa era Ciuhandu am avut mare nadejde in Robu si timp de cativa ani am gasit justificari in toate derapajele de care a dat dovada. De la o vreme insa eu unul mi-am pierdut increderea ca Timisoara mai poate evolua cu Robu la primarie.

Ca primar totusi ai nevoie de un anumit fler politic, sa poti purta un dialog cu oricine... de la adversarii politici pana la simplii cetateni. Omul in ultima perioada a intrat in conflict cu toata lumea... ca au fost adversarii politici sau colegii de partid, soferi, ziaristi, voleibalisti, polisti, biciclisti, hateri (astia inca nu i-am identificat clar) si eu mai stiu cine. Si din pacate are o imagine tot mai proasta si la nivel central chiar si in propriul partid. Pacat...
3

#242 Useril este offline   Pelbartus 

• Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 731
  • Inregistrat: 29 aprilie 12
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 06 octombrie 2017 - 13:13

In mod normal, intr-un partid democratic si functional, un astfel de presedinte si primar ar fi fost atentionat si eventual inlaturat de la conducere dupa o asa prestatie, politica si administrativa. Trebuie sa ne uitam doar la cele doua postari ale sale de ieri pentru a intelege cum vede lucrurile:
1. Se disculpa singur in chestiunea finantarii cluburilor sportive, spunand ca el doar a pus in practica hotarari de CL, girate de juristii din primarie. Dar oare la presiunea cui au aparut aceste hotarari?!
2. Prezinta rezultatele unui simulacru de sondaj pentru a arata cat de necredibila este presa care il critica.

Acestea sunt activitati de primar liberal?! Din pacate e cautionat de o gramada de țuțări din PNL Timis si Primarie, oameni care se multumesc cu un post intr-un CA sau o functie intr-o anumita institutie pentru a trage niste limbi la cel care le-a dat o paine in plus de mancat. O buna parte din personalul Primariei il catalogheaza deja ca fiind nebun si atunci ne intrebam cum de aceasta institutie mai poate functiona intr-un ritm normal. Sau ne putem intreba de ce intreprinzatori locali de succes, manageri de companii sau oameni ce isi practica meseria cu cinste si succes nu au loc in acest partid li-be-ral?

Am mai spus-o si cu alte ocazii, Freud ar fi fost extrem de incantat sa-l aiba pe canapea ca pacient.

Aceasta postare a fost editata de Pelbartus: 06 octombrie 2017 - 14:17

2

#243 Useril este offline   FerraryTm 

• Membru senior
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 1.202
  • Inregistrat: 08 ianuarie 11
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Formula 1
    Tramvaie
    Autobuze
    Troleibuze
    Poze
    Filme
    Jocurii
    Distractia

Postat 06 octombrie 2017 - 15:20

Vezi postareaPelbartus, la 06 octombrie 2017 - 13:13, a spus:

O buna parte din personalul Primariei il catalogheaza deja ca fiind nebun ...

Cine ? Cand ? Unde ? Dovezi ?
-1

Arata acest topic

• (13 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 11
  • 12
  • 13
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul