STP Timișoara Forum: Carduri - STP Timișoara Forum

Salt la continut

In cazul in care doriti obtinerea unui raspuns oficial la o plangere in legatura cu sistemul de taxare, aceasta se poate obtine doar depunand o reclamatie la registratura regiei. Raspunsurile primite pe forum exprima parerea membrilor acestuia.
  • (25 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 23
  • 24
  • 25

Carduri

Poll: Votati varianta de card care va place mai mult. (numarul variantei e notat cu rosu langa imaginea respectiva) (58 membri au votat)

Alegeti varianta

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.
Voteaza Vizitatorii nu pot vota

#481 Useril este offline   cseh_17 

• Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12.020
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 04 noiembrie 2018 - 14:11

Vezi postareaBogdanTm, la 02 noiembrie 2018 - 22:59, a spus:

Da, corect...dar ne intoarcem la vechea problema cu setarea corecta a sensului de mers pe afisaje... Cum aceasta rareori se seteaza corect...nici validatoarele nu mai stiu ca s a terminat semitura ma gandesc eu...

Din cate stiu, nu are una cu alta (din pacate) absolut nimic in comun.
Singura chestie este la Armonia, unde OBC-ul seteaza si afisajul. Dar niciodata invers.
0

#482 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 24.903
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Locatia:RATT

Postat 04 noiembrie 2018 - 21:22

Exact. Statia curenta e recunoscuta de SAT si afisata si pe validator, fara nicio legatura cu ce seteaza soferul pe afisajele exterioare.
0

#483 Useril este offline   mile 

• Moderator
  • Postari: 8.773
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 05 noiembrie 2018 - 06:17

Vezi postareacseh_17, la 04 noiembrie 2018 - 14:10, a spus:

De ce? Si acolo avem capete de linie virtuale. Fara acestea, sistemul nu ar functiona.

Pai daca la aceste capete virtuale s-ar "sterge" validarile facute pana acolo atunci eu care am urcat cu o statie inainte de capatul virtual as deveni calator fraudulos desi mi-am platit calatoria pentru mai multe statii si nu doar una...
0

#484 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin

Postat 05 noiembrie 2018 - 09:44

Asa e. Parerea mea e ca daca era asa simplu de rezolvat cum pare, era facut de mult.
0

#485 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin

Postat 05 noiembrie 2018 - 10:30

O sa pun cand vin de la tipografie. In mare, grafica e aceasi, dar cu o sigla noua pentru primarie, harta noua, (vezi bilet vaporetto) logo STPT si culoare violet RAL 4005, asa cum sunt Armoniile.
0

#486 Useril este offline   BogdanTm 

• Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 2.057
  • Inregistrat: 06 septembrie 08
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:trenurile, calatoriile,sahul

Postat 06 noiembrie 2018 - 07:22

Oh my God! Nu scapam nici in portofel de fatidica culoare ..ce bine ca mi-am reinnoit cardul acum cateva luni ..asa ma pot bucura de culoarea galbena si luminoasa inca ceva ani pana se "toceste" cipul din el.. Era sa zic ca se poate confunda in portmoneu cu fostele poli-carduri..facute tot in "superba" nuanta violeta..dar mi-am amintit ca nimeni nu isi mai cumpara nici macar bilet darmite abonament la matineu la liga 2...in curand liga 3 sau desfiintare... :rad_masa: Sper din suflet doar sa nu fie si cardurile de transport cu valuri pe ele..ne apuca destul ameteala cand vedem cat costa abonamentul...fara sa mai vedem valurile... :suicide:

PS Mi se pare o magarie decizia de a anula acea reducere de 20% acordata celor care PLATESC abonamentul in schimb ploua cu subventii vorba batranilor "de la `al cu tata-n gura pan la `al cu barba sura"...daca muncesti si platesti esti penalizat..Ar fi interesant sa se introduca si variante de abonament pe mai multe luni eventual cu un discount..as prefera sa imi fac abonament general pe 3 luni decat sa stau in fiecare luna la coada stiind ca oricum il voi folosi sa merg cu el unde am treaba..

Aceasta postare a fost editata de BogdanTm: 06 noiembrie 2018 - 07:29

1

#487 Useril este offline   dan.s 

• Moderator
  • Postari: 2.261
  • Inregistrat: 11 septembrie 15
  • Locatia:Pe malul unei ape
  • Interese:Oraşul Timişoara
    Canalul Bega
    IT . Cycling

Postat 06 noiembrie 2018 - 11:03

Sper ca s-a renunțat la acel lac cu care erau acoperite ultimul model. Am card inoit anul trecut si deja jumătate din tuș s-a sters.
0

#488 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin

Postat 06 noiembrie 2018 - 11:10

Asta nu stiu sa iti spun deocamdata. O sa primesc un card din seria de test ce vine de la UTI si atunci vom sti mai multe.
0

Arata acest topic

• (25 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 23
  • 24
  • 25

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi