STP Timișoara Forum: ✈ Aeroportul Traian Vuia [TSR] - STP Timișoara Forum

Salt la continut

• (40 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 38
  • 39
  • 40
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

✈ Aeroportul Traian Vuia [TSR]

#781 Useril este offline   corco 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 182
  • Inregistrat: 10 octombrie 16
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:desbateri pe forum si prietenii

Postat 02 octombrie 2018 - 15:43

Apropo de presa, la nivel national nu intereseaza pe nimeni de TSR, cu atat mai putin de abureli, tot ce aud este de dezvoltarea OTP care deja a primit in urma cu cativa ani investitii majore in terminale noi
La golul de aer din presa locala, fara nici un articol facut la comanda de Idoloo, rezulta ca s-au ratat la mustata si in anul 2018 investitiile pentru extindere
2

#782 Useril este offline   Elphax 

• Membru activ
  • Postari: 436
  • Inregistrat: 18 aprilie 15

Postat 15 octombrie 2018 - 08:18

cum aflam cum e cu licitatia aia?
parca trebuia sa fie gata evaluarea pe 12 oct
0

#783 Useril este offline   Gioco 

• Membru activ
  • Postari: 248
  • Inregistrat: 25 februarie 16
  • Locatia:Timisoara

Postat Ieri, 11:56

Un articol din Ziarul Financiar cu ocazia conferintei organizata la Timisoara "Romania 100 de ani de business".
Printre invitati a fost si d-nul Idolu. Sinteza declaratiilor dansului este la sfarsitul articolului.

Citeaza

Sper ca la 1 noiembrie să se semneze cererea de finanţare pentru noul terminal. Investiţiile în terminal, echipamente de securitate şi siguranţă se vor ridica la circa 50 de milioane de euro. Cred că după această dezvoltare care va fi finalizată la 31 decembrie 2019 vor fi condiţii mai bune de trafic, mai mult confort, dar nu înseamnă că ne dorim un aeroport luxos. Un nivel superior costă, costuri care se traduc în tarife mai mari pentru companiile aeriene şi care la rândul lor transferă o parte din aceste costuri în tariful biletelor. Noi vrem să creştem traficul printr-o infrastructură decentă, confortabilă şi sigură, dar nu vrem un aeroport luxos.

Citeaza

Sunt premise ca în sezonul de vară să anunţăm rute noi, dar nu ştim cu siguranţă, pentru că negocierile durează 6-12 luni. Sigur în primăvară 3-4 destinaţii vor fi în plus, dar cred că vor fi şi în minus. De exemplu, Bari este o destinaţie care merge.

Am si uitat de cate ori am auzit (cel putin in ultimii 2 ani) despre investitii in terminale noi. In acele comunicate/interviuri era vorba de 2 terminale: unul pentru curse externe si unul pentru curse interne. Acum, dansul vorbeste de un singur terminal.

Sunt curios ce intelege dansul cand se refera la un aeroport luxos. Era interesant daca exemplifica. Sper doar sa nu ne alegem cu o hala fara nici cea mai mica urma de simt estetic si arhitectural.

https://www.zf.ro/sp...viitor-17556140
1

#784 Useril este offline   alinuxsh 

• Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 48
  • Inregistrat: 14 octombrie 15

Postat Ieri, 23:31

Acest Idolu corespondentul robulian in celalalt partid paralel cu poporul. Scuzati iesirea, dar omul vorbeste fara sa aibe suport in realitatea muritorilor. Care e proiectul misterios cu aeroportul? Presa locala ar putea sa il ia la un set de intrebari, dar cred ca am asteptari prea mari. Tare ma tem ca e largire ca de 'cotet' cu termopane.

Sent from my Pixel using Tapatalk
1

Arata acest topic

• (40 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 38
  • 39
  • 40
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

3 useri citesc topicul