STP Timișoara Forum: Piata Traian - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Reguli postare in aceasta sectiune

Va rog sa veniti doar cu sugestii concrete, sau cu exemple concrete de probleme cu care v-ati confruntat in calatoria cu vehiculele RATT. Postari la modul general (gen: "schimbati si voi tramvaiele alea vechi" :), nu sunt acceptate si vor fi sterse, utilizatorul urmand a primii avertisment. Doar in acest sub-forum se pot face sugestii pentru imbunatatirea serviciilor. Daca se doreste un raspuns oficial, reclamatiile se depun la registratura regiei
Pagina 1 din 1

Piata Traian Evaluare topic: -----

#1 Useril este offline   natural295 

• Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 9
  • Inregistrat: 10 martie 08
  • Locatia:Timisoara

Postat 10 martie 2008 - 17:11

Domnilor in fiecare dimineata in jur de ora 6 ma confrunt cu aceeasi problema...

ajung cu tramvaiul 4 in piata traian urman sa iau tramvaiul 2 spre gara mica... de fiecare data cand ajung tramvaiul 2 pleaca din statie fara sa astepte calatorii care coboara din 4 cum este posibil?

pot sa spun ca vatmanii nu au pic de intelepciune... aproape de fiecare data pleaca din statie fara sa reusesc sa urc in tramvai... de 2 ori am patit ca dupa ce urcasem fetita in tramvai, el pleaca fara a mai reusi si eu sa urc..... apoi fugi pana in cartan... un adevarat cosmar... iar daca suni la telefon ti se spune ca problema se rezolva sau se vor lua masuri.
0

#2 Useril este offline   qew 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 161
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin

Postat 18 martie 2008 - 20:00

este indamisibil, mai ales faza cand fetita dumneavoastra s-a urcat in tramvai si v-a inchis usa in nas si a trebuit sa alergatzi(da nu ma insel ,dar eu asa as fi facut) dupa tramvai . Pacat ca nu se face ceva cu vatmanii, ca eu sunt satul sa vad cum opresc intre statii sa-si ia prieteni care se urca in cabina si mai sunt si galagiosi . Si putin off-topic : este admis sa fotografiez mijloacele RATT care se afla pe traseu ?!
0

#3 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 26.954
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Locatia:RATT

Postat 18 martie 2008 - 20:12

Din moment ce vehiculele se afla pe domeniul public, nu e nicio problema sa le fotografiati.
0

#4 Useril este offline   dAImon 

• Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3.849
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Locatia:Timi'

Postat 25 martie 2008 - 14:32

întrebarea este, odată ce regia este notificată de asemenea incidente (prin poze, în scris), ce măsuri se iau intern?
0

#5 Useril este offline   cseh_17 

• Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12.407
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 05 aprilie 2008 - 12:34

Problema asta se regaseste si la celelalte mijloace(autobuz, troleibuz).
Si daca tot is atatea plangeri ca soferii nu respecta graficul,unde se grabesc? :?:
0

#6 Useril este offline   Ciup 

• Membru onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 262
  • Inregistrat: 19 martie 08
  • Interese:Sys Admin, IT

Postat 05 aprilie 2008 - 12:55

Eu cred ca raspunsul il stim cu totii, se grabesc sau nu , sa respecte graficul , implicit sa faca norma in caz ca au salariul variabil sau chiar fix.Am vazut pe YouTube un filmulet cu un autobuz Mercedes Conecto , filmulet in care se vede cum vine autobuzul , opreste in statie si pleaca , nimic deosebit dar nu remarc nici o diferenta fata de cum e la noi bineinteles ca nu e explicit filmuletul , exista alti factori : trafic ,aglomeratie ,masura in care traseul e folosit de calatori ...s.a.m.d. .
0

Arata acest topic

Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi