STP Timișoara Forum: Sistemul de imprumutare a bicicletelor - STP Timișoara Forum

Salt la continut

• (30 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 28
  • 29
  • 30
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Sistemul de imprumutare a bicicletelor - VeloTM

#581 Useril este offline   mile 

• Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8.675
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 03 septembrie 2018 - 16:49

Tot un fel de velo dar nu TM ... (nici n-am stiut unde sa pun aceste poze?)...

Imagine atasata: vaporase 02.09.18  40.JPGImagine atasata: vaporase 02.09.18  41.JPGImagine atasata: vaporase 02.09.18  42.JPG

4

#582 Useril este offline   BogdanTm 

• Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 2.024
  • Inregistrat: 06 septembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:trenurile, calatoriile,sahul

Postat 03 septembrie 2018 - 19:20

Super tare! Multumim de poze, domnul Mile! Mi-ar placea sa pedalez cu asa o jucarie! :clap: :clap2: :beer2:
0

#583 Useril este offline   iepurasu 

• Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 54
  • Inregistrat: 17 mai 14

Postat Ieri, 23:29

Au aparut niste biciclete noi in sistem, am dat o tura astazi cu una, arata bine, cu farul pozitionat in partea stanga a rotii din fata (de la drum se mai apleca in fata si necesita ajustari), au telescoape fata, rotile sunt o idee mai mari decat la versiunea consacrata (asta e foarte bine), cu cauciucuri mai subtiri, per ansamblu arata chiar bine. Minus: nu am vazut sistemul de reglaj al sitului, posibil sa fie fixe, caz in care sistemul nu e foarte practic, in principal deoarece dai cu fundul in cosuletul metalic din spate iar persoanele mai inalte nu stau foarte comod. Cred ca se faceau niste teste la ceas de seara si eu am surprins ”actiunea”, oricum se vede ca sunt noi. Si culmea, functiona si farul si semnalizarea spate, care este si mult mai mare decat la bicicletele vechi (nu are intermitent ci on/off).
Si pentru ca nu am mai apucat sa scriu de ceva vreme, semnalez si eu ca este imposibil sa depui biciclete la statia Libertatii ... de cateva luni. Pur si simplu nu se deschid sloturile din rastel.
0

Arata acest topic

• (30 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 28
  • 29
  • 30
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi