STP Timișoara Forum: Armonia GT4MT - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (113 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 111
  • 112
  • 113
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Armonia GT4MT Tramvaie modernizate la Astra Arad si Electroputere Pascani Evaluare topic: ***** 4 Voturi

Poll: Tramvaie noi sau vechi? (158 membri au votat)

Sunteti deacord cu modernizarea tramvaielor actuale?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.

Ca si alternativa, ati prefera tramvaie noi sau SH?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.
Voteaza Vizitatorii nu pot vota

#2241 Useril este offline   dan.s 

• Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 3.668
  • Inregistrat: 11 septembrie 15
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Everywhere

Postat 16 noiembrie 2020 - 22:32

E clar ca vagoanele nu au fost centrate pe Boghiu, adica nu au centrul de greutate pe axul de rotatie a boghiului, ci il au mai in fata, se si observa la toate ce au avut problema asta ca se lasa pe fata, nu la mijloc unde e articulatia.

@Paul85: Din ce stiu acesta e al treilea (si primul de la Arad) care se rupe, Primul a fost la pod la gara si al doilea la Meteo.
0

#2242 Useril este offline   Paul85 

• Membru Senior***
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 681
  • Inregistrat: 23 februarie 09
  • Locatia:Timisoara

Postat 23 noiembrie 2020 - 17:54

Da, asa este, cel de pe pod de la Gara a fost 3513 (Pascani). Cel de la Meteo a fost 3539 (tot Pascani). Iar cel de acum, 3527, este de la Arad.
Ambele au fost ulterior reparate si au circulat si dupa incident (3539 e functional si circula si acum).

Apropo de 3513, stie cineva care e starea lui? La fel si 3518 si 3552. Aceste 3 Armonii lipsesc de foarte multa vreme de pe traseu. Dl. Florin, ati putea sa va uitati daca au OBC-urile conectate?
Restul de 27 de bucati le-am vazut pe toate circuland in ultimele luni (inclusiv cele 2 de care spuneam acum 2 luni ca doar in depou le-am vazut, acum le-am vazut si in circulatie, 3547 si 3551 - care are acelasi defect la afisaj ca 3510, acele linii orizontale)
0

#2243 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 27.051
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Locatia:RATT

Postat 23 noiembrie 2020 - 23:59

3513 deconectat din 1 octombrie
3518 deconectat din 18 octombrie
3552 deconectat din 26 iulie