STP Timișoara Forum: Linia 9 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (18 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 16
  • 17
  • 18
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Linia 9 Evaluare topic: ***** 2 Voturi

#341 Useril este offline   speed_1 

• Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 24
  • Inregistrat: 23 martie 09

Postat 19 noiembrie 2017 - 09:47

Ieri am stat in statia de tramvaiului 9 L Rebreanu de la ora 17.30 pina la 18.10 in directa AEM.
0

#342 Userul este online   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 25.570
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 19 noiembrie 2017 - 10:32

Chiar la 17:40 se retrage un tren (de la gara in depou) ramanand doar trei vagoane pe traseu. Probabil ai prins exact acest interval, asta daca nu s-a intamplat ceva pe traseu.
0

#343 Useril este offline   mile 

• Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 9.047
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 20 noiembrie 2017 - 11:03

Vezi postareaspeed_1, la 19 noiembrie 2017 - 09:47, a spus:

Ieri am stat in statia de tramvaiului 9 L Rebreanu de la ora 17.30 pina la 18.10 in directa AEM.

Ma intreb ca prostu care o fi statia Liviu Rebreanu de pe traseul liniei 9 cand pe bul L Rebreanu linia 9 are mai multe statii? Oare care dintre ele chiar poarta numele de L Rebreanu?...

Iata de ce am spus-o cu multi ani in urma ca atribuirea numelor statiilor de mtc-uri n-ar trebui facuta dupa ureche ci dupa niste reguli clare pentru toata lumea si extrem de simple si anume statiile sa poarte numele strazilor aflate perpendicular cu traseul liniilor...

Astfel pe segmentul liniei 9 care circula pe L Rebreanu am avea urmatoarele statii: Calea Sagului, Gh. Ranetti, C Brancoveanu, Drubeta, Salcamilor, Martirilor, Sp Judetean si Sudului (ultimele doua aflandu-se pe Bulbuca, o alta discutie cu vesnicele schimbari de nume de strazi)...Iata ce simplu am fi stiut cu totii la care statie se refera colegul speed_1 in postarea sa...
Dar cum la RATT este inca haos, avem haos si in denumirea statiilor mtc...

PS Am cautat sa aflu care statie de pe L9 poarta numele de Liviu Rebreanu si am aflat ca cea din intersectia cu Calea Sagului poarta acest nume. Ma intreb dupa care logica s-a decis acest lucru cand mai avem o sumedenie de alte statii pe bulevardul cu acest nume, statii care poarta alte nume, respectiv nume corecte atribuite in mod logic?...

0

#344 Userul este online   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin

Postat 20 noiembrie 2017 - 19:34

E un trend, la fel ca denumirea podurilor, a statiilor vaporetto, etc. -_-
0

#345 Useril este offline   Logorius2 

• Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 17
  • Inregistrat: 26 ianuarie 19

Postat 18 iunie 2019 - 07:20

Panoul de la Domășnean ne-a luat-o inainte cu timpul...
E 18 iunie si nici o vorba de vreun mesaj informativ/obligatoriu despre extinderea liniei catre Ciarda Rosie. Nici timpii de sosire in statie nu-i afiseaza cum trebuie...
Slab, STPT! Ma asteptam la ceva spirit de schimbare in societate, dar tot in urma ramanem...

Thumbnail atasat

• Imagine atasata: IMG_20190618_080812.jpg

-1

#346 Userul este online   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin

Postat 18 iunie 2019 - 19:27

Problema asta o rezolvam noi, nu vreun "spirit"... Linia 9 s-a prelungit pana in Ciarda, (din data de 15, azi fiind prima zi lucratoare) iar panoul era configurat pe statia opusa, pana tramvaiul intorcea in bucla de la AEM. Acum, nemaifiind statie de capat, il vom reconfigura. Cat despre RTC (ceasul intern al panoului), bateria lui trebuie schimbata si o vom face si pe asta in functie de prioritati.
Eu ii voi seta acum ora si data, dar la prima pana de curent ceasul o va lua razna din nou.
0

Arata acest topic

• (18 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 16
  • 17
  • 18
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi