STP Timișoara Forum: Cluj-Napoca - STP Timișoara Forum

Salt la continut

• (8 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 6
  • 7
  • 8
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Cluj-Napoca

#141 Useril este offline   dan.s 

• Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 3.667
  • Inregistrat: 11 septembrie 15
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Everywhere

Postat 24 decembrie 2020 - 20:04

Nu stiu cat de imbucurator e acel articol pentru noi... Nu vad decat management defectuos, spalari de bani, relatii si pile... citez din acelasi articol:

Citeaza

Totuși, TM2021 a cheltuit peste cinci milioane de euro din 2017 până în 2020 fără să livreze nimic semnificativ cultural, în afara numeroaselor călătorii ale directoarei fără rezultat pentru proiect, inclusiv la ski, în Elveția.”, scrie Europa Liberă

A venit pandemia, TM2021 s-a mutat in 2023, dar tot sunt pesimist in ceea ce priveste realizariile ce vor urma in urmatorii 2 ani.
1

#142 Useril este offline   ioio_viola 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1.019
  • Inregistrat: 17 septembrie 15
  • Sexul:masculin

Postat 26 decembrie 2020 - 09:30

Articolul ala nu mai conteaza acum. Problema la noi e cum o sa ne prezentam in 2023. Ca daca iese rau atunci aia ce au scris articolul o sa iasa iar si o sa zica si mai tare ca am trisat.
0

#143 Useril este offline   CataM 

• Membru activ
  • Postari: 442
  • Inregistrat: 17 decembrie 14

Postat 26 decembrie 2020 - 10:41

Ba da contează foarte mult, articolul nu e despre noi. E despre faptul ca ăștia crapă de ciudă chiar și după 4 ani de zile ca au pierdut.

Asa se întâmplă când propaganda plătită nu are nicio legătură cu realitatea în care trăiești...când sforile trase la București nu au mai contat și și-au luat-o peste bot. Au fost furați, sărăcuții de ei...odododoooo.

Ce facem noi, asta e problema noastră deja. Și aștept valul 2 de tăvălit în chinuri al ăstora, în 2023!

Sent from my iPhone using Tapatalk
3

#144 Useril este offline   CataM 

• Membru activ
  • Postari: 442
  • Inregistrat: 17 decembrie 14

Postat 03 ianuarie 2021 - 23:12

http://www.monitorul...h.gLWit7HA.dpbs

Și as adauga eu "bășinile clujenilor miros a Bleu de Chanel"!

Sent from my iPhone using Tapatalk
2

#145 Useril este offline   Revenge 

• Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 36
  • Inregistrat: 11 decembrie 20

Postat 04 ianuarie 2021 - 01:05

Preluat de pe sursa pe care o indică ei în articol. Bine că pot face comparații pe plan național doar cu București, iar în rest Londra, New York, ce să mai :) "Fain la Cluj" când acceptă să vadă doar ce vor ei.

Imagine atasata: Screenshot_58.pngImagine atasata: Screenshot_57.png
Timișoara/Cluj

Aceasta postare a fost editata de Revenge: 04 ianuarie 2021 - 01:08

4

#146 Useril este offline   Tesla 

• Membru activ
  • Postari: 224
  • Inregistrat: 24 august 16

Postat Ieri, 14:34

Mie îmi pare rău că nu se înțelege faptul că Timișoara 2021 este un proiect cel puțin național, chiar european, nicidecum regional. Toată cometiția asta lispsită de fair-play va costa mult Clujul pe multe aspecte. Da, a fost un boom de vreo 10 ani încoace, iar diferențele sunt simțitoare, însă totuși mai e cale lungă (asta vis-a-vis de comparațiile cu Londra).

Nu îi înțeleg deloc pe clujeni. În loc să ajute, ei poartă pică, precum niște copii de grădiniță. Nu le-a suflat nimeni titlul de sub mustață. Proiectul Timișoara 2021 a fost mai bun și cu asta basta. Doar nu vor veni clujenii în 2023 și vor sabota proiectele culturale, sau vor face și ei un fel de "capitala lor proprie 2023" ca să arate ei câ de buni sunt. Legat de ce-a de-a doua ipoteză, sincer i-aș vedea în stare. Va mai fi și peste 15 ani un titlu de capitală culturală europeană în România. E al lor. Ori să pună mâna și să ajute ori să tacă din gură și să își vadă de proiectele lor. Mie, ca timișorean îmi place mult Clujul, dadr m-am săturat de aroganța lor ieftină.
1

Arata acest topic

• (8 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 6
  • 7
  • 8
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi