STP Timișoara Forum: Dumbravita - STP Timișoara Forum

Salt la continut

• (13 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 11
  • 12
  • 13
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Dumbravita

#241 Useril este offline   michidutza 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 337
  • Inregistrat: 26 iunie 16

Postat 15 iulie 2020 - 21:38

Lucrari Ferventia II

Au tras ceva conducte si au pus in dreapta cum se vede si in poze rigole de beton de-a lungul drumului. Dar pare cam parasit... Nu am vazut utilaje in zona...

Oricum. Mi se pare cam ingusta strada daca e sa iau "fundatia" ca punct de reper, pietrisul pe care se circula in prezent va ramane sub nivelul soselei deoarece aceasta va fi ridicata la nivelul rigolelor.

Imagine atasata: IMG_20200715_222908_resize_13_compress69.jpg

Imagine atasata: P_20200715_180235_vHDR_On_resize_30_compress37.jpg

Aceasta postare a fost editata de michidutza: 15 iulie 2020 - 21:38

1

#242 Useril este offline   michidutza 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 337
  • Inregistrat: 26 iunie 16

Postat 18 iulie 2020 - 12:18

Dezvoltare in Dumbravita...cam balcanica.

Pe scurt: in zona e dezastru cand ploua. De exemplu strada Rodiei se termina in balarii(ca e un canal in capat), dar balariile nu ar fi cea mai mare problema ci gramezile de gunoaie ascunse pe ici colo pe langa canal.

Culmea e ca lumea isi duce traiul in mod normal ca probabil nu au de ales(chiar o fi asa oare?!), oamenii ies cu copii afara, mamele se mai chinuie sa impinga carucioru pe pietris si asta e...mergem inainte.

Is curios cand voi vedea zona asfaltata, cu trotuare, piste de biciclete si ceva vegetatie... Va las pozele pentru mai multe detalii.

Imagine atasata: Screenshot from 2020-07-18 12-39-54.jpg

Imagine atasata: a.jpg Imagine atasata: b.jpg Imagine atasata: c.jpg Imagine atasata: d.jpg Imagine atasata: e.jpg Imagine atasata: f.jpg Imagine atasata: g.jpg Imagine atasata: h.jpg Imagine atasata: i.jpg Imagine atasata: j.jpg Imagine atasata: k.jpg

Aceasta postare a fost editata de michidutza: 18 iulie 2020 - 12:19

5

#243 Useril este offline   IlieB 

• Membru Senior*
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 510
  • Inregistrat: 06 iulie 15
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Masini, Excursii, Istorie

Postat 20 iulie 2020 - 10:38

Am un coleg de munca, ce sta in "blocul" unde e si Profi City, evidentiat de tine in prima poza. In gluma, mereu facem baza de el, mai spala masina, find plina de praf.
Dar cunosc zona, mergand des pe la el si am inteles de ce e asa. Practic, degeaba o speli, ca maine e plina de praf din nou.

1

Arata acest topic

• (13 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 11
  • 12
  • 13
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi