STP Timișoara Forum: Noutati - STP Timișoara Forum

Salt la continut

In cazul in care doriti obtinerea unui raspuns oficial la o plangere in legatura cu sistemul de taxare, aceasta se poate obtine doar depunand o reclamatie la registratura regiei. Raspunsurile primite pe forum exprima parerea membrilor acestuia.
  • (6 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 4
  • 5
  • 6

Noutati

#101 Useril este offline   Horatius 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 284
  • Inregistrat: 12 februarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:IT,Sport(Tenis de cimp,Natatie,Karate,Calarie)Muzica Clasica,Populara si Pop)Pictura

Postat 27 februarie 2014 - 12:18

Buna ziua tuturor,a inceput un nou santier chiar in curtea RATT Intrarea Doinei!!!Are cineva poze de la fata locului?Rugam postare! :coolspeak: O zi minunata!!!!

Scuze daca nu am postat bine .Rog moderatorul sa il aseze la locul binevenit!Mersi!!!

Aceasta postare a fost editata de Horatius: 27 februarie 2014 - 12:19

0

#102 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 24.185
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Locatia:RATT

Postat 27 februarie 2014 - 19:11

Ieri am fost pe acolo, dar nu mi-a venit ideea sa fac poze. In afara de peretii sparti ai halei si de gropi de fundatie, nu prea era nimic de vazut. Scopul constructiei ramane un mare secret si nu e scris nici pe panoul de la intrarea in santier. :)
0

#103 Useril este offline   Vali 

• Membru VIP**
  • Grup: VIP
  • Postari: 1.411
  • Inregistrat: 04 noiembrie 08
  • Interese:Modeling feroviar, transportul in comun(in special trolebuzele :D)

Postat 27 februarie 2014 - 20:20

Found it
Se fac sali de clasa pentru ore de dimineata pentru Liceul Nikolaus Lenau no big SECRET :naughty1:
http://www.digi24.ro...fosta+hala+RATT

Aceasta postare a fost editata de Vali: 27 februarie 2014 - 20:26

0

#104 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin

Postat 27 februarie 2014 - 20:42

Atatea variante am auzit, ca nu mai sunt sigur pana nu vad primul copil care intra pe poarta scolii. :D
Unde si cum vor parca parintii fabuloasele limuzine cu care isi aduc odraslele la scoala? :eusa_think: Strazile din zona sunt supra-saturate cu masini.
0

#105 Useril este offline   Horatius 

• Membru activ
  • Postari: 284
  • Inregistrat: 12 februarie 09
  • Interese:IT,Sport(Tenis de cimp,Natatie,Karate,Calarie)Muzica Clasica,Populara si Pop)Pictura

Postat 27 februarie 2014 - 23:26

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 27 februarie 2014 - 20:42, a spus:

Atatea variante am auzit, ca nu mai sunt sigur pana nu vad primul copil care intra pe poarta scolii. :D
Unde si cum vor parca parintii fabuloasele limuzine cu care isi aduc odraslele la scoala? :eusa_think: Strazile din zona sunt supra-saturate cu masini.

Eu tot cu ideea sa fii facut parcare cu plata si facea ceva banuti si RATT si Primaria iar scoala DA sigur ca ne trebuie dar intr-un loc mai deschis nu ingraditi dar ma rog daca asa au gindit EI ce sa spun!Spor la treaba!!!
0

#106 Useril este offline   denisa.d. 

• Membru activ
  • Postari: 306
  • Inregistrat: 26 februarie 14

Postat 03 ianuarie 2018 - 20:47

Buna seara,
Postez aici, insa nu stiu daca e topicul potrivit. Se cunoaste vreo informatie referitoare la anularea gratuitatii pentru elevi?! Cel putin angajatele de la UNELE chioscuri nu mai "reinnoiesc" abonamentele elevilor pe motiv ca...anul acesta gata cu gratuitatile. Vreo info (si motiv) oficial in acest sens?!
0

#107 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin

Postat 03 ianuarie 2018 - 21:03

Nu! Au fost niste probleme tehnice cu titlurile de calatorie pe 2018, dar de la ora 15 functioneaza din nou.
(Raspuns oficial de la sefa serviciului (ii multumesc ca ne ofera foarte prompt raspunsuri la intrebari privind vanzarile))
1

#108 Useril este offline   denisa.d. 

• Membru activ

Postat 03 ianuarie 2018 - 21:48

Si eu iti foarte multumesc pentru raspuns! :beer2: :beer2: O seara placuta!
0

#109 Useril este offline   denisa.d. 

• Membru activ

Postat 03 ianuarie 2018 - 21:50

Si totusi gratuitatile astea pentru elevi (reinnoirea acelor optiuni pentru gratuitate) se fac la orice chiosc sau strict in Dambovita?!
0

#110 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin

Postat 03 ianuarie 2018 - 22:33

Daca nu e vorba de card nou, oriunde. Carduri noi doar la chioscurile ce au imprimante speciale, dar nu am o lista cu ele. Probabil zilele urmatoare vom duce o astfel de imprimanta si la chioscul din muzeu, in Take Ionescu.
0

#111 Useril este offline   Paul85 

• Membru Senior***
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 590
  • Inregistrat: 23 februarie 09

Postat 08 ianuarie 2018 - 11:59

Eu am facut un card nou de elev prin noiembrie sau decembrie anul trecut in Lipovei (chioscul de la statia Sf. Ap. Petru si Pavel), deci imprimanta era si acolo pe atunci.
0

#112 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin

Postat 08 ianuarie 2018 - 13:40

Un numar mare de Evolis Totoo sunt defecte, uzate fizic de cate carduri au tiparit.
0

#113 Useril este offline   cipidulau 

• Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 19 august 13

Postat 17 ianuarie 2018 - 16:28

Buna ziua, sunt pensionar din 2016 si cu card de gratuitati din 2017. In 02.01.2018, cand am vrut sa validez cardul in mijlocul de transport, ma anunta "CARD EXPIRAT", din 08.01.2018 apare mesajul "CREDIT INSUFICIENT". Am intrebat la un pct de vanzare RATT din Balcescu ce poate fi si mi-a spus ca dureaza pana se incarca toate cardurile de pensionari, chiar si 6 luni, daca am auzit bine. Eu ce trebuie sa fac, circul asa cu un cupon de pensie la mine sau sa perforez bilet, ca abonament nu am cum sa-mi incarc? Alt coleg, pensionar si el si care si-a facut card de pensionar la 5 luni dupa mine are deja incarcat cardul si nici nu a primit mesaj cu "CREDIT INSUFICIENT". Am fost si in P-ta 700 si am rugat sa-mi verifice cardul (pe cititor pa info i-mi apar insiruite abonamente din 2009) a spus ca nu are ce sa verifice si sa mai astept. Astept niste sfaturi sau precizari cu incarcarea automata a cardurilor.

Multumesc.
0

#114 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin

Postat 17 ianuarie 2018 - 19:13

Ti-am raspuns la PM-ul ce l-ai trimis.
0

#115 Useril este offline   iulik01 

• Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 26
  • Inregistrat: 18 ianuarie 16

Postat 23 ianuarie 2018 - 10:17

Si eu am aceeasi problema abonament gratuit si nici astazi nu merge...cel putin nu pe tramvaiul 7....din cate am inteles de la alte persoane pe unele linii merge pe unele nu o perioada de maxim o luna....numa mi ca mai putin si ii gata perioada aia de maxim o luna...plus nu mai am bonul de la ratt.
0

#116 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin

Postat 23 ianuarie 2018 - 19:58

O sa intreb sa vad daca s-a rezolvat ceva, sau cat se estimeaza ca va mai dura.
0

Arata acest topic

• (6 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 4
  • 5
  • 6

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi