STP Timișoara Forum: (A1) Autostrada Lugoj - Deva - LOT 3 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

• (3 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

(A1) Autostrada Lugoj - Deva - LOT 3 Constructor: Asocierea Comsa-Teloxim-Aldesa-Arcadi, 21km

#41 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 25.753
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 13 septembrie 2019 - 17:09

Vezi postareaZoltan Cs, la 13 septembrie 2019 - 15:44, a spus:

DN68A este mai sigura si mai de calitate decat autostrada?

Mai sti? Au mai fost cazuri cand s-au surpat portiuni din autostrazi proaspat inaugurate... Acum sincer, nu cred ca aia de la CNAIR doar ca sa faca in ciuda soferilor s-au gandit sa refaca/repare unele elemente ale acestei autostrazi, mai ales ca si asa au frigiderul plin de carne. Parerea mea, dar poate nu judec eu coerent...
0

#42 Userul este online   Zoltan Cs 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 192
  • Inregistrat: 04 februarie 15

Postat 13 septembrie 2019 - 17:29

Dacă era ceva de reparat, nu era mai bine sa repare constructorul ?

Apropo... nu am auzit sa se fi apucat Cnair de orice reparații ... poate acuma caută sa găsească ceva...

Sent from my iPhone using Tapatalk
0

#43 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin

Postat 13 septembrie 2019 - 17:36

Bun, sa inteleg deci ca CNAIR tine inchisa degeaba autostrada... Care ar fi ideea? Ce profit le-ar putea aduce mutarea asta? (intreb deoarece eu nu ma prind)
0

#44 Useril este offline   raducu 

• Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 50
  • Inregistrat: 03 septembrie 19

Postat 14 septembrie 2019 - 19:31

Si ca sa fie mai interesat unii carcotasi au ajuns la solutia de a reconstrui lotul 3 !!!
Daca este adevarat drumul asta este un pericol, se poate darama la fel ca viaductul acele din Italia. Sper sa nu fie asa !

Vedeti mai jos

https://www.economic...PokvOfdYlEGlINc

Aceasta postare a fost editata de raducu: 14 septembrie 2019 - 19:34

0

#45 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin

Postat 14 septembrie 2019 - 20:58

Da, destul de grav ce scrie pe acolo, confirmandu-mi parerea deja formata. (site-ul ala e aproape inutilizabil la cate reclame are incluse :plemplem: Foame mare la economica.net)
Eu cred in continuare ca astia ar fi deschis in secunda doi autostrada ca sa se laude cu realizarea asta, daca situatia nu ar fi intr-adevar prea serioasa ca sa-si asume riscurile.
0

#46 Userul este online   Zoltan Cs 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 192
  • Inregistrat: 04 februarie 15

Postat 15 septembrie 2019 - 15:40

Sa fim serioși...articolul asta e o porcărie. Proiectul a fost aprobat de CTE la CNAIR. Chestii din astea ca nu trebuia construit in albia majora sau minora sunt praf in ochi pentru aia care habar nu au cum se derulează un proiect de construcție de autostrada.

Lucrările sunt supervizate și certificate in continuu de un consultant angajat de cnair. Fără certificările respective nu era plătită nici o factura de către cnair. Consultantul pe tot parcursul construcției nu a făcut nimic? In ziua recepției s-a trezit cnair ca autostrada acuși se prăbușește? Dacă dădea constructorul 10 ani garanție, atunci nu se prăbușea ?

N-am zis ca lucrarea e făcută perfect, dar sunt convins ca se poate circula pe ea, și ca problemele se pot repara sub trafic. Restul sunt povesti de adormit copii.

Iar cine are dreptate??...Justiția își va spune cuvântul

LE: de ecoductul construit care nu este plătit nu zice nimic articolul? Oare de ce?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aceasta postare a fost editata de Zoltan Cs: 16 septembrie 2019 - 07:33

1

Arata acest topic

• (3 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul