Regia Autonoma de Transport Timisoara: infoTrafic RATT - Regia Autonoma de Transport Timisoara

Salt la continut

Imagine postata
  • (11 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 9
  • 10
  • 11

infoTrafic RATT

#201 Useril este offline   Florin.B RATT 

• RATT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 23.118
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 26 aprilie 2017 - 23:24

Cristi, sper ca nu crezi acum ca RATT-ul ne-a dotat cu un rastel in care stau aliniate telefoane mobile de diferite modele, rezolutii, marimi ale ecranelor, etc, pe care noi sa facem teste. Testam pe ale noastre, ale neamurilor (nu iti mai spun ce injuraturi si-a luat Cosmin pentru ca sora lui a indraznit sa scrie pe Play ca ei ii merge aplicatia :machine-gun:) sau prietenilor. Acum ca toti si-au tras telefoane cu ecrane de peste 5", e alta poveste... :)
0

#202 Useril este offline   cseh_17 

• Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 11.269
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 27 aprilie 2017 - 11:17

Imi pare rau, dar cred ca raspunul tau este putin rautacios. Chiar atat de naiv ma crezi, sa cred ceea ce ai scris? Normal ca nu v-a dotat nici macar cu un device de teste... Nu asta era ideea.
Eu ii dadea lui Cosmin, un sfat ca de la programator la programator. Nu iesii niciodata in public sa sustii ca o problema sesizata de acestia, NU exista, tu testand doar pe emulator. (nu aveam de unde sa stiu ca el a testat pe un device, vazand doar screen-uri din emulator. Si oricum nu l-am pus la zid, sau acuzat. Era un sfat)
Aceste emulatoare sunt simulari ale unor "telefoane" ideale, scoase din cutie.

Presupun ca nu trebuie sa va explic, ca un device cu cat are mai mult folosit, cu atat mai des apar anomalii. Atat era ideea. Nu o lua niciodata de a buna, ce iti arata doar emulatorul. ;) :)
0

#203 Useril este offline   dAImon 

• Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3.459
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Locatia:Timi'

Postat 27 aprilie 2017 - 12:21

Pe langa al meu Samsung Trend Plus, am incercat si la un coleg care are un Samsung S3 mini (tot 4'' diagonala, tot 480x800 rezolutie).

Fix acelasi comportament: daca simbolul cu ">>" + iconita de vehicul este undeva pe un sens de mers, toata coloana se afiseaza sub lista statiilor.
0

#204 Useril este offline   Florin.B RATT 

• RATT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 23.118
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Locatia:RATT

Postat 27 aprilie 2017 - 13:07

View Postcseh_17, on 27 aprilie 2017 - 11:17, said:

Imi pare rau, dar cred ca raspunul tau este putin rautacios. Chiar atat de naiv ma crezi,..

Sigur ca nu! Era o gluma pe tema asta cu testele pe diverse gadget-uri... :unsure:
0

#205 Userul este online   Visor 

• Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 7.565
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:RATT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 27 aprilie 2017 - 14:09

View PostdAImon, on 27 aprilie 2017 - 12:21, said:

Pe langa al meu Samsung Trend Plus, am incercat si la un coleg care are un Samsung S3 mini (tot 4'' diagonala, tot 480x800 rezolutie).

Fix acelasi comportament: daca simbolul cu ">>" + iconita de vehicul este undeva pe un sens de mers, toata coloana se afiseaza sub lista statiilor.

Nu-i bai, modificam dimensiunile pana iti arata bine. Eventual vorbim in PM sa nu spaman topicul. :) Acum i-am dat icoane alte dimensiuni, si fixe.
0

#206 Useril este offline   dAImon 

• Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3.459
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Locatia:Timi'

Postat Ieri, 08:34

Dap, acum arata ok. Multam :)
1

Arata acest topic