STP Timișoara Forum: Eveniment Timisorean - STP Timișoara Forum

Salt la continut

NOU! Am reusit recuperarea postarilor din vechea cafenea. Topicele importante au fost restaurate si contopite cu cele noi deschise.
  • (31 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 29
  • 30
  • 31
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Eveniment Timisorean Diverse evenimente care au sau vor avea loc in oras.

#601 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 24.896
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 03 august 2018 - 09:56

Ziua Timisorii. Depunere de coroane la statuia generalului Virgil Economu:

Thumbnail atasat

• Imagine atasata: 20180803_092833.jpg
  • Imagine atasata: 20180803_092850.jpg
  • Imagine atasata: 20180803_092922.jpg
  • Imagine atasata: 20180803_092936.jpg
  • Imagine atasata: 20180803_093159.jpg
  • Imagine atasata: 20180803_093837.jpg
  • Imagine atasata: 20180803_093847.jpg
  • Imagine atasata: 20180803_093902.jpg
  • Imagine atasata: 20180803_093910.jpg
  • Imagine atasata: 20180803_093942.jpg
  • Imagine atasata: 20180803_093955.jpg
  • Imagine atasata: 20180803_094224.jpg

4

#602 Useril este offline   mile 

• Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8.770
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 03 august 2018 - 18:51

Da, am vazut si eu la TV evenimentul respectiv...

M-a deranjat teribil faptul ca monumentul este pozitionat lipit de trotuar iar participantii la eveniment stateau aliniati pe bordura langa carosabil putand fi agatati oricand de vreun mastodont...

Si toate astea in conditiile in care in spatele monumentului este teren viran adesea cu buruieni pe el sau cel putin asa era cu ceva timp in urma...

Ei, pe acel teren viran se putea amenaja o piateta cu monumentul pozitionat in asa fel incat sa arate si estetic si sa se poata organiza si evenimente de acest gen...Si niste rondouri de flori ar fi fost binevenite pe acolo...
2

#603 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 24.896
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Locatia:RATT

Postat 03 august 2018 - 20:47

Cam toti au sesizat cat de cretini au fost cei ce au plasat acolo monumentul... Mai si strigau soferii de camioane mesaje de "sustinere" la adresa politicienilor aliniati acolo (vice prefect, primar, euro-parlamentar). -_-
0

#604 Useril este offline   Infra 

• Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 116
  • Inregistrat: 27 februarie 16

Postat 27 august 2018 - 13:57

Festivalul crevetilor in Parcul Rozelor!
https://adevarul.ro/...83e6/index.html
0

#605 Useril este offline   BogdanTm 

• Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 2.056
  • Inregistrat: 06 septembrie 08
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:trenurile, calatoriile,sahul

Postat 27 august 2018 - 14:37

Alta porcarie si bataie de joc! Nu pricep de ce asa zisele festivaluri culinare in fapt balci de 2 lei cu mizerie fum si gunoi cat casa plus urina din belsug peste tot trebuie organizate in parc, in special cel al Rozelor...Sa le faca la padurea verde sau la stadion daca tot vrea ...ati vazut in cel hal se degradeaza de la mizerie si pavajul si bancile si restul dupa ce pleaca circul de mancare?
0

#606 Useril este offline   mile 

• Moderator

Postat 06 octombrie 2018 - 20:55

Se pare ca sunt singurul dintre membri forumului care a fost la spectacolul organizat in golful orasului, spectacolul LUMEN...

Acesta se desfasoara pe parcursul a 3 zile, vineri, sambata si duminica, cu incepere de la ora 20 pana la 20:45...

Aseara n-am putut participa insa in aceasta seara am fost...
Participarea a fost una insemnata, peste 5000 de persoane dupa aprecierea mea (sau sub 10 000) insa ce m-a pus pe ganduri a fost faptul ca desi programul era incheiat, cel putin jumate din spectatori nu paraseau locul...

Ma gandesc ca malurile golfului ar putea fi amenajate in trepte si astfel ar incapea si lume mai multa si ar creste conditiile devizionare a altor spectacole organizate in aceasta locatie in viitor, cu scena pe partea cu Solventu iar publicul de partea cealalta, in golf pe aceste trepte ca niste tribune pe stadion...Nici n-ar costa mult o astfel de amenajare si nici nu ar deranja o eventuala amenajare pentru acostare de ambarcatiuni...

Iar transportul in comun in zona este omniprezent mai ales in aceasta perioada cand pe langa liniile 2, 7 si 9 (permanente) mai vin si liniile 1, 8 si 3 iar nu departe opreste si linia E7...deci momentan 7 linii vin in zona...

Dar daca el insusi nu are o astfel de idee, sansele ca acest lucru sa se intample sunt minime!...

Iata imagini din spectacolul de ieri, vineri...Mai este un spectacol si Duminica seara la ora 20...

Opinia Timisoarei

3

#607 Useril este offline   Doppler 

• Moderator
  • Postari: 9.574
  • Inregistrat: 14 februarie 11

Postat 06 octombrie 2018 - 23:20

Unde au incaput spectatorii? Ziua am fost in recunoastere si din spatiul oricum limitat am vazut zone delimitate ca spatii interzise. Imagine postata
0

#608 Useril este offline   mile 

• Moderator

Postat 07 octombrie 2018 - 08:59

Pai in jurul golfului si mai incolo de el in stanga si dreapta lui...
Persoanele mai scunde daca nu stateau in primele doua "randuri", nu vedeau mare lucru de pe scena, vedeau doar ce se intampla in aer...
Din aceasta cauza ziceam ca daca malul golfului ar fi amenajat in trepte, incapea mai multa lume iar conditiile de vizionare al unor spectacole ar fi fost superioare...

Insa mare inghesuiala mare la plecare pentru ca cei mai multi (probabil) au venit cu masinile si au parcat cat de aproape posibil de locul evenimentului iar la plecare erau cu totii bara in bara pe toate stradutele iar semaforul din Dambovita ii cam tinea pe loc, ii punea la respect...astfel ca unii mergeau chiar prin Freidorf pe primele strazi de dupa viaduct ca prin ocolire sa ajunga la semaforul de pe Banatul colt cu Dambovita...la care coada dinspre Freidorf era in mod cert mult mai mica...

Niciodata n-am avut ocazia pana acum sa vad aceasta zona atat de "plina"...
0

#609 Useril este offline   IlieB 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 269
  • Inregistrat: 06 iulie 15
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Masini, Excursii, Istorie

Postat 08 octombrie 2018 - 12:08

Sunt de acord cu d-voastra D-nul Mile, zona ar putea fi revigorata de evenimente in acea locatie. Mie personal mi-a placut eveniment-ul :)
1

#610 Useril este offline   mile 

• Moderator

Postat 09 octombrie 2018 - 09:31

Iata au aparut si primele cifre oficiale oferite de organizatori legate de prezenta spectatorilor la cele trei spectacole, prezenta insumata...Zic ei ca in total au fost circa 23500 de persoane...deci o medie de aproape 8000 spectatori/spectacol ceea ce nu este departe de adevar...daca am avea niste dubii...

Si eu am aproximat intre 5000 si 10000 de spectatori....Evident ca marja mea este mare dar am facut-o asa la "ochi"....

Cine nu a avut timp sau chef sa mearga la aceste spectacole poate vedea un film cu intregul spectacol sau cateva informatii de pe tion...

Peste 23.000 de spectatori, in total, la primul eveniment produs in cadrul programului BEGA!

LE Este posibil sa apara si o filmare din aer pentru ca duminica seara (cel putin) o drona a survolat zona...
3

Arata acest topic

• (31 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 29
  • 30
  • 31
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi