STP Timișoara Forum: Plata cu telefonul - STP Timișoara Forum

Salt la continut

In cazul in care doriti obtinerea unui raspuns oficial la o plangere in legatura cu sistemul de taxare, aceasta se poate obtine doar depunand o reclamatie la registratura regiei. Raspunsurile primite pe forum exprima parerea membrilor acestuia.
  • (2 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2

Plata cu telefonul

#21 Useril este offline   dAImon 

• Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3.631
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timi'

Postat 10 iunie 2018 - 23:26

Eu am scanat cu succes acelasi cod QR de doua ori la rind, fiindca eram cu o alta persoana si aveam amindoi nevoie de bilet. Aplicatia 24pay m-a lasat, de unde am dedus ca nu-i o problema sa cumperi atitea bilete cite ai nevoie :)

Apropo de ce zicea @housewave: Poate o idee ar fi sa fie lipite afisele astea si pe usile vehiculelor, in loc sa fie la geam? Am avut si eu mici amuzamente incercind sa-mi strecor mina printre oameni ...
1

#22 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 24.517
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Locatia:RATT

Postat 11 iunie 2018 - 11:54

Pai, aplicatia te lasa sa scanezi, dar aveai tranzactie pe care sa apara doua bilete? Daca da, inseamna ca au modificat deja cei de la 24pay.
0

#23 Useril este offline   marinu 

• Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 31 mai 18

Postat 12 iunie 2018 - 00:05

Vezi postareaBogdanTm, la 07 iunie 2018 - 06:39, a spus:

Poate ar fi ok sa se implementeze optiunea "bilete multiple" si sa alegi numarul de bilete pe care doresti sa le achiti...sau de la al doilea bilet in sus cumparat sa ceara parola de confirmare a tranzactiei..asa s-ar elimina riscul achizitiei accidentale a mai multora bilete...

cred ca este o solutie de bun simt

Vezi postareamarinu, la 12 iunie 2018 - 00:05, a spus:

cred ca este o solutie de bun simt

dar sunt de parere ca aceste probleme trebuiau rezolvate inainte de implementarea platii cu telefonul, avand in vedere ca se puteau plati mai mute bilete cu portofelul electronic, deci era o situatie cunoscuta la nivelul regiei
0

#24 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 24.517
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Locatia:RATT

Postat 12 iunie 2018 - 10:58

Noi nu putem implementa nimic, sistemul fiind al 24pay, care-l aveau deja folosit in Arad si parca si in Oradea, deci ei ar trebui sa stie mult mai bine decat noi ce poate sistemul si ce nu.
Ca o chestie generala: niciun astfel de sistem nu poate fi perfect din minutul unu, perfectionandu-se pe parcurs, la sugestia si cererea utilizatorilor.
0

Arata acest topic

• (2 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi