STP Timișoara Forum: Noutati - STP Timișoara Forum

Salt la continut

In cazul in care doriti obtinerea unui raspuns oficial la o plangere in legatura cu sistemul de taxare, aceasta se poate obtine doar depunand o reclamatie la registratura regiei. Raspunsurile primite pe forum exprima parerea membrilor acestuia.
  • (14 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 12
  • 13
  • 14

Noutati

#261 Userul este online   Buraddo23 

• Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 11
  • Inregistrat: 24 august 17

Postat 22 august 2019 - 16:49

Biletele din aplicația 24pay și chitanțele plătite cu cardul sunt valabile o oră? Ultima dată când le-am folosit se specifica clar "valabil o singură călătorie" deși biletele, SMS și mobilpay erau deja de 1 oră.

Trimis de pe al meu Nokia 6.1 folosind Tapatalk
0

#262 Userul este online   dAImon 

• Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3.817
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timi'

Postat 22 august 2019 - 19:34

Nu sunt 100% sigur, dar mie parca pe chitanta data de POS imi scria ca e valabila o ora.
Oricum, chiar daca textul din aplicatie sau de pe hirtie este gresit, regulile anuntate oficial de STPT (de ex. pe pagina proprie) sunt cele care au prioritate. In anuntul de pe pagina de start STPT se spune despre "biletul cu o singura calatorie", nefacindu-se vreo diferentiere in functie de modalitatea achizionarii. Nici hotarirea de consiliu local, care intemeiaza aceasta schimbare, nu face vreo diferentiere.

Thumbnail atasat

• Imagine atasata: 2019-08-22 20_32_28-Home STPT.png

0

#263 Useril este offline   Bodo 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 184
  • Inregistrat: 24 ianuarie 16

Postat 22 august 2019 - 21:57

Am sunat eu într-o zi, când am observat că pe chitanța de la POS scrie că e valabil o călătorie și mi s-a spus că da, e valabil 60 de minute de la ora înscrisă pe chitanță.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
0

Arata acest topic

• (14 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 12
  • 13
  • 14

2 useri citesc topicul
1 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

1. dAImon