STP Timișoara Forum: ISHO - STP Timișoara Forum

Salt la continut

• (101 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 99
  • 100
  • 101
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

ISHO Business & Rezidential (in constructie) Evaluare topic: ****- 10 Voturi

#2001 Useril este offline   cseh_17 

• Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12.183
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat Astazi, 13:40

Vezi postarearazvansg, la 19 iulie 2019 - 23:15, a spus:

Cine tot insista aici ca “nu se grabeste” sau ca nu-l deranjeaza intarzierile, este...cum sa ma exprim fara sa jignesc... mda, nu reusesc asa ca ma abtin.

O sa incerc chiar si o analogie. E ca si cum Ministerul Invatamantului ar amana bacalaureatul cu 2 ani si apar cativa elevi pe care nu ii deranjeaza asta, fiindca numai bine, mai au timp sa invete mai bine la “geogra”.

Nu exista niciun motiv economic plauzibil care sa faca din intarzierea de la isho un avantaj al cumparatorului. Orice om cu iq supraunitar intelege asta. Asa ca ne rezumam la motive de genul “eu ma bucur ca intarzie isho, fiindca am o pisica batrana si numai bine are timp sa moara ca sa nu umplu casa noua cu par de animal”. Cam asta e nivelul discutiilor pe subiectul asta.

Te-as intreba de ce ai investit la ISHO si nu altundeva, dar sincer ar fi irlevant, fiecare isi are motivele.
Insa daca ai investit, ai facut-o dupa niste calcule, un research adecvat etc. Iar daca ai investit la ISHO, doar fiindca este un proiect de al lui Sandor (renume positiv) sau doar fiindca este ultra celntre si deci ma pot imbogatii repde, ei pai inseamnca ca.. si aici ma voi abtine eu.

Calculele sunt mult mai complexe decat: ah intarzie un an = pierd 10000€ pe an. Daca nu investeai la ISHO, si investeai oriunde altundeva (disponibil actualmente) faceai paote doar 7000€ profit pe an. Fara intarziere. In 3 ani, faceai exact cat vei face cu ISHO cu tot cu un an intarziere. Si de aici s-ar putea incepe o discutie, pe care eu zic sa o lasam.

Ideea este, cine s-a avanturat aici, trebuia sa stie ca este un complex imens, si nu doar un bloc de 6 etaje.

Prost nu a fost cine a mintit cu termenele, ci naiv cel care a grezut. Unul s-a jucat cu renumele, altul cu banii. Guess who lost!
0

#2002 Useril este offline   GeorgeA. 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 186
  • Inregistrat: 27 februarie 18

Postat Astazi, 16:04

Șocant, U 1 e doar un bloc
Zău, doar un bloc
Ca să fie un complex de blocuri trebuie gătat bloc cu bloc , iar complexul apare DUPA
Nu înțeleg raționamentul ca un bloc se gata mult mai greu decât se promite pentru că face parte dintr-un complex...
0

Arata acest topic

• (101 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 99
  • 100
  • 101
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

6 useri citesc topicul
1 membri, 5 vizitatori, 0 utilizatori anonimi