Regia Autonoma de Transport Timisoara: Indicatoare, marcaje si semnalizari rutiere - Regia Autonoma de Transport Timisoara

Salt la continut

• (67 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 65
  • 66
  • 67
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Indicatoare, marcaje si semnalizari rutiere (si managementul traficului)

#1321 Useril este offline   brioti 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 460
  • Inregistrat: 03 iunie 13

Postat 22 octombrie 2017 - 15:06

Buna,nu stiu cine zicea ca desnitatea populatiei Brasovului e mai mica ca si a Timisoarei,centura nu era toata gata asta ca sa fie clar dar acolo se lucreaza,in fine sunt multi mai kulti turisti acolo ca in Timisoara si 2 au avut tramvaie.La noi cum am mai zis nu sunt contra lor dar avem bulevarde unde tramvaiul e pe a doua banda.Avem putine bulevarde cu 3 benzi si da sensul unic ajuta mult!
0

#1322 Useril este offline   Bogdi94 

• Membru activ
  • Postari: 185
  • Inregistrat: 04 ianuarie 09

Postat 07 noiembrie 2017 - 09:40

Nu stiu daca aici sa postez sau nu, daca ii sa se mute postarea unde trebuie.

Ieri la 10 noaptea semafoarele de la mall s-au dat peste cap. Verdele tinea 6 secunde, cronometrat!! Coada era pana in Piata Marasti la 10 noaptea. Daca erai pe Aradului la intersectia de la mall nu prindeai cele 2 semafoare pe verde. Bataie de joc... Acest comportament am vazut uneori si la Aradului cu Miresei...
2

#1323 Useril este offline   ioio_viola 

• Membru activ
  • Postari: 549
  • Inregistrat: 17 septembrie 15
  • Sexul:masculin

Postat 07 noiembrie 2017 - 10:13

Semaforizare inteligenta
1

#1324 Useril este offline   Paul85 

• Membru Senior***
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 568
  • Inregistrat: 23 februarie 09
  • Locatia:Timisoara

Postat 13 noiembrie 2017 - 08:37

Bogdi94, la 07 noiembrie 2017 - 09:40, a spus:

Nu stiu daca aici sa postez sau nu, daca ii sa se mute postarea unde trebuie.

Ieri la 10 noaptea semafoarele de la mall s-au dat peste cap. Verdele tinea 6 secunde, cronometrat!! Coada era pana in Piata Marasti la 10 noaptea. Daca erai pe Aradului la intersectia de la mall nu prindeai cele 2 semafoare pe verde. Bataie de joc... Acest comportament am vazut uneori si la Aradului cu Miresei...

Corect, la fel si in Piata Traian. Chiar nu pricep logica de a avea faze de verde atat de scurte noaptea, cand strazile sunt libere. Dimpotriva, eu zic ca noaptea, directia prioritara ar trebui mentinuta cat mai mult pe verde, iar cea secundara sa primeasca verde doar la/in functie de nevoie.
Ziua, cand e aglomeratie mare, atunci ar avea sens cand sistemul "vede" ca strada catre care merg masinile se umple, sa dea drumul cate un pic, cate un pic, pentru a nu bloca intersectia.
0

#1325 Useril este offline   Doppler 

• Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8.936
  • Inregistrat: 14 februarie 11

Postat Ieri, 15:24

Citeaza

Sistemul de trafic management implementat cu fonduri de la Uniunea Europeană este cât pe ce să intre într-un blocaj, pentru că a rămas fără întreținere. Aleșii locali nu au aprobat costurile necesare pentru ca SDM, societatea primăriei, care are monopol pe tot ce înseamnă drumuri în Timișoara, să se ocupe de mentenanța sistemului.
...

tion

Pai daca Ratt tot intretine iluminatul din oras de ce sa nu intretina si semafoarele? Imagine postata
3

#1326 Useril este offline   Florin.B RATT 

• RATT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 23.911
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Locatia:RATT

Postat Ieri, 19:23

...dupa care (asa cum am mai spus) vom prelua si aeroportul. :D
1

Arata acest topic