STP Timișoara Forum: ISHO - STP Timișoara Forum

Salt la continut

• (146 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 144
  • 145
  • 146
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

ISHO Business,Rezidential&Hotel (Faza1-in constructie, Faza2-in proiect Evaluare topic: ***** 12 Voturi

#2901 Useril este offline   michidutza 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 216
  • Inregistrat: 26 iunie 16

Postat 14 iulie 2020 - 07:51

Poate par "hater", multe proiecte imobiliare iau ochii la inceput dupa care incepe declinul. Experienta mi-a dovedit ca micile detalii raman in "voia sortii". Stiu de Orhideea Residence care trebuia sa fie ceva exclusivist cu portar la intrare si altele luate parca din filme, dar trecerea timpului si-a spus cuvantul. Portarul a stat max un an de la finalizarea proiectului, probabil s-a terminat si contractul care l-a facut dezvoltatorul si asta a fost....

Un alt bloc care are pult pentru portar e Rivendelle de pe constructorilor(Dumbravita) si acolo e pauza totala.... Nu a fost si nici nu va fi, doar ca dadea bine in randari si arata impunator cand intrii in bloc, pacat ca e gol :whistle: si nu isi are sensul.

Sper sa fie ok la Isho desi eu am semnalat deja niste probleme aici. Eu nu inteleg de ce nu ne rezumam mai bine la chestii modeste si bine intretinute, decat la "extravagante" de a caror intretinere nu ne permitem sau nu ne dorim din diverse motive, precum indiferenta. Dorin la tine nu bate unitatea AC spre usa sau tie nu ti se pare o problema asta?

Update:

Cand am citit ca bariera va fi cu detectarea nr de la masina, deja ma gandeam cine se va ocupa de mentenanta bazei acesteia de date. Si pe langa asta sunt destul de convins ca lunar vor fi unii care pleaca/vin. Clar va fi necesar sa fie introduse si scoase numerele din baza aceea de date. Chiar sunt curios care va fi experienta utilizarii unui astfel de sistem pe termen mai lung. Asa pare "uaaaaauuu" cand zici, practica ne omoara :ico4:

Aceasta postare a fost editata de michidutza: 14 iulie 2020 - 08:33

1

#2902 Useril este offline   Dorin55 

• Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 144
  • Inregistrat: 09 mai 19

Postat 14 iulie 2020 - 08:44

Locurile de parcare sunt normale ca si latime, dar poate putin mai lungi decat normal...in mare e o parcare normala, dar din pacate ai mare nevoie de ea in acea zona. Legat de proiect, pare bine pus la punct michidutza. Ei se vor ocupa si de intocmirea/ intretinerea/ mentenanta asociatiei de proprietari, angajati exclusiv pentru treaba aceasta. Vorbim de foarte multe apartamente, iar toata zona trebuie sa fie ingrijita/ curata etc.Vom vedea la cat se ridica toate aceste costuri. Inteleg ce spui legat de entuziasmul de la noi care tine doar o vreme. Sper ca aici sa nu fie cazul, pana la urma totul depinde chiar de proprietari dupa o perioada. Daca se consolideaza o asociatie puternica, cu un statut bine pus la punct, ma indoiesc ca cineva sa refuze intretinerea locului. Sistemul de parcare nu e unul complicat. Acest sistem e la majoritatea parcarilor pe dincolo, unde iti inregistreaza numarul si tu il regasesti pe ticket. Aici il inregistreaza si cauta intr-o baza de date, unde probabil ai voie sa declari mai multe numere, un plus pentru securitate.
0

#2903 Useril este offline   Paul2 

• Membru activ
  • Postari: 294
  • Inregistrat: 21 martie 18
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Desgin interior, Tenis, Sala, Calatorii, Natura, etc

Postat 14 iulie 2020 - 14:00

Din câte știu, in lobby-ul clădirii RA există un spatiu suficient de aerisit pentru existența unei recepții care din punctul meu de vedere este extrem de necesară.
Imaginati-va că curierii ar putea să vina și să preia sau sa lase coletele oamenilor care sunt la lucru și aceștia să le poată ridica când se întorc acasă.
1

#2904 Useril este offline   michidutza 

• Membru activ

Postat 14 iulie 2020 - 14:50

Vezi postareaPaul2, la 14 iulie 2020 - 14:00, a spus:

"...este extrem de necesară."

Imi place cum ai punctat. O sa iti cara si plasele cu cumparaturi in apartament. :walk: Iti comanda taxi.

Aceasta postare a fost editata de michidutza: 14 iulie 2020 - 14:56

1

#2905 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 26.693
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 14 iulie 2020 - 20:59

Daca lasi o "atentie" de 10 lei, probabil ca da. :D
1

#2906 Useril este offline   Actual 

• Membru autentic
  • PipPipPip
  • Postari: 70
  • Inregistrat: 28 iunie 18

Postat Ieri, 14:50

ati vazut preturile la ultimele aparatmente scoase in RA ( etajul 20) si U1 (etajul 6) ? intre 300,000 si 380,000 fara TVA... (astea nu au fost scoase pana acuma la vanzare)

Aceasta postare a fost editata de Actual: Ieri, 14:51

0

#2907 Useril este offline   Dorin55 

• Membru autentic
  • PipPipPip
  • Postari: 144
  • Inregistrat: 09 mai 19

Postat Ieri, 15:04

Probabil pana a hotarat domnul Sandor care sa-l aleaga :)). La etajul 6 in U1 am inteles ca are el in scara A,iar sora dansului in scara C, ambele pe partea cu Bega.
0

#2908 Useril este offline   Actual 

• Membru autentic
  • PipPipPip
  • Postari: 70
  • Inregistrat: 28 iunie 18

Postat Ieri, 15:19

asta ce l-am vazut pe imobiliare e la 5 defapt nu 6, alea de care zici in continuare sunt tot ale lor probabil :-)
0

#2909 Useril este offline   michidutza 

• Membru activ

Postat Ieri, 20:17

Probabil ca atat e si rata acestuia pentru creditul luat. S-a gandit bine cum sa rezolve acoperirea unei rate. :rad_masa:

Si cate camere are apartamentu? Ceva link?!
0

Arata acest topic

• (146 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 144
  • 145
  • 146
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

3 useri citesc topicul
0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi