STP Timișoara Forum: ISHO - STP Timișoara Forum

Salt la continut

• (162 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 160
  • 161
  • 162
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

ISHO Business, Rezidential&Hotel (Faza1-ongoing, Faza2-in proiect) Evaluare topic: ***** 12 Voturi

#3221 Useril este offline   razvansg 

• Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 56
  • Inregistrat: 24 septembrie 18

Postat Ieri, 10:11

Eu nu am fost niciodata cel mai multumit client dar nici nu am cautat nod in papura asa cum mai fac altii. Insa ce se intampla zilele astea pe santier este un imens “f*uck you!” adresat clientilor care s-au mutat in singurul bloc livrat(dar neterminat) din cartier.

Stiam ca o sa fie un anumit disconfort sa iti cumperi in primul bloc avand in vedere ca vor sa mai faca inca 10 blocuri sau dracu stie cate mai fac. Si am vazut ca nu le pasa de clienti cand au curs intarzierile cu anii, nu cu lunile.

Iar acum s-au pus pe treaba serioasa cu blocul U2. Care nu e nici vandut, nici promis. S-au apucat sa lucreze si in weekenduri. Am mai vazut muncitori pe santier in anumite sambete si la U1 dar niciodata duminica. Acuma se lucreaza si duminica. Si nu doar duminica, ci si de ziua nationala. Si azi, de 1 decembrie m-am trezit de la ora 08:00 pe zgomot de flex care taie caramizile. Si o tine asa pana seara la 18:00. Frumos, elegant, in pandemie cand e toata lumea acasa, nu cumva sa ratezi fiecare caramida taiata la un bloc mult prea apropiat, printr-un geam care izoleaza fonic mai mult de forma.

Cam asta e “vibeul” in #livingAtIsho. La multi ani!
3

#3222 Useril este offline   Lupul 

• Membru autentic
  • PipPipPip
  • Postari: 101
  • Inregistrat: 22 iunie 16

Postat Ieri, 10:34

Referitor la lucratul in zilele libere (ex. 30 Noiembrie, 1 Decembrie) poti face o reclamatie la ITM.

Din cate stiu angajatorul trebuie sa faca hartie (la ITM) pentru ziua respectiva (ex. 1 Decembrie,) si sa plateasca salariatii cu minim 150% (adica cu 50% in plus), ceea ce eu sunt sceptic ca majoritatea fac.

Am auzit de un constructor care se plangea ca a primit 30 000 amenda pentru lucrat repetat (luni de zile) Duminica. El spunea 30 000 Euro dar eu cred ca erau RON, eventual 100 000+ RON si a "convertit" el.

Referitor la sculatul la 8 dimineata pe noi ne sculau muncitorii de la un bloc in apropiere la 6:30 Sambata dimineata si 7:30 Duminica dimineata. Si tot ei erau mirati de ce-i reclam la Politie, si trebuie sa dea cu subsemnatul sa se angajeze ca muta programul de lucru de la ora 8, conform legii 61/1991 republicata.

Aceasta postare a fost editata de Lupul: Ieri, 10:36

4

#3223 Useril este offline   Seba76 

• Membru autentic
  • PipPipPip
  • Postari: 71
  • Inregistrat: 11 noiembrie 19

Postat Ieri, 12:16

Bună ziua,
Ma poate ajuta și pe mine cineva,(dintre cei care locuiesc deja în U1),cu următoarea informație:cum se comporta parchetul la încalzirea sub pardoseala comparativ cu gresia?
Eu am optat pt parchet în tot apartamentul si chiar as vrea sa stiu daca e ok(stiind ca gresia este un mai bună în transmiterea și stocarea caldurii..).
Mulțumesc
1

#3224 Useril este offline   Dorin55 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 198
  • Inregistrat: 09 mai 19

Postat Ieri, 21:54

La fel am mers și eu tot pe parchet peste tot. Gresia din baie se încălzește mult mai bine și mai repede, dar și parchetul se comporta bine. Personal sunt mulțumit de randament...nu sunt fan gresie absolut deloc.
razvan asa e...nici eu nu am văzut pic de pasare având în vedere ca am așteptat 2 ani în care mi-am blocat banii. Ma asteptam cel puțin la o alta atitudine...si nu cred ca sunt exagerat.

Aceasta postare a fost editata de Dorin55: Ieri, 21:59

1

Arata acest topic

• (162 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 160
  • 161
  • 162
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul