Regia Autonoma de Transport Timisoara: Despre autobuze in general - Regia Autonoma de Transport Timisoara

Salt la continut

Imagine postata
  • (59 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 57
  • 58
  • 59
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Despre autobuze in general Evaluare topic: ***** 2 Voturi

#1161 Useril este offline   Raoul94 

• Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2.389
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 31 ianuarie 2017 - 16:57

Și uite așa stimați colegi de forum votează lumea cu PSD, ca să nu mai fie dubii. E moral și cumva echitabil să faci câcat, în loc să pleci în altă parte și să nu trebuiască să bagi furtunu în rezervor. Bine bă, felicitări tuturor ăstora care li se pare normal situația de rahat.
5

#1162 Useril este offline   xander89 

• Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 24
  • Inregistrat: 16 decembrie 16

Postat 28 februarie 2017 - 12:37

am observat zilele astea ca la unele connecto C s-au lipit etichete in interior deasupra usilor cu urcare si coborare, dar pentru ca degetele unor calatori nu pot sta locului deja s-au apucat sa le dezlipeasca, recent am vazut intr-un un autobuz de pe expresul 8 ca una era dezlipita partial si atarnase acolo iar alta era deja pe jos.
0

#1163 Useril este offline   emilut 

• Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2.306
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Locatia:Timişoara

Postat 04 martie 2017 - 19:21

Nu aș fi intervenit dacă userul violetblood nu m-ar fi jignit profund. Comunist nu am fost niciodată, și nu e din vina mea că sunt mai "fosilă" decât alții de pe aici. Vorba unui hâtru, "eu ca voi am fost, dar nu se știe dacă și voi veți ajunge la vârsta mea".
Îi desfid pe toți cei care m-au contrazis, să îmi demonstreze că economiile de combustibil se regăsesc în contabilitatea RATT. Altfel, subiectul invocat de ei nu există. Ori, atât timp cât șoferii sunt amendați sistematic pentru depășirile de consum, logic ar fi ca cei care produc economie să fie recompensați în aceeași măsură. Conform unui principiu care vă este total străin, acela al acțiunii și reacțiunii.
APOI !!! La firma la care lucrez acum, nu sunt gestionar. Nici nu iau, dar nici nu dau. Nimeni nu-mi caută pricină pentru consumul de motorină. Nu am niciun fel de obligații. Nu stau în frig la capăt de linie pentru că mi-e normat consumul la numărul de km.
Mă folosesc totodată de acest prilej pentru a vă spune tuturor ADIO, și de a vă lăsa în măruntele voastre dureri.
Nu trece nicio secundă fără să mă bucur de faptul că am avut determinarea și puterea de a mă desprinde de tot ceea ce reprezintă RATT.
Btw. Am auzit că mai nou ciclogramele șoferilor prevăd o normă lunară de 245 (254) de ore, sau ceva de genul. Dăăăhhh !!!
Gudbai fraților, și succes la manipulat în continuare.

Aceasta postare a fost editata de emilut: 04 martie 2017 - 19:22

0

#1164 Useril este offline   BogdanTm 

• Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 1.574
  • Inregistrat: 06 septembrie 08
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:trenurile, calatoriile,sahul

Postat 04 martie 2017 - 21:51

Chiar traim in secolul vitezei. Nimeni nu mai are rabdare de nimic, la toti le sare mustarul
de parca ar fi din Tecuci :)) . Unul se supara ca vacarul pe sat ca ne-am saturat de genul de
operatiuni "noaptea ca hotii"..altul ne acuza pe fata ca suntem tembeli si nu stim ce vorbim..
si ambii ajung la concluzia ca suntem o gasca de oameni marunti pusi sa manipuleze..care nu
ne ridicam la maretia principiilor lor de viata si lupta sindicala...pff...
1

#1165 Useril este offline   dan.s 

• Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 1.325
  • Inregistrat: 11 septembrie 15
  • Locatia:Pe malul unei ape
  • Interese:Oraşul Timişoara
    Canalul Bega

Postat 17 martie 2017 - 12:46

(Nu stiu daca e cel mai bun loc, dar n-am gasit alt topic) Acum cateva zile in 700, un microbuz Rocar al Armatei Romane, desigur, in stare perfecta de functionare:(Nu pot sa cred ca se mai foloseste asa ceva, chiar de catre armata, nu ca n-ar avea si vehicule mai old)

Imagine atasata: opv,popa-17.mar.2017-002.jpg Imagine atasata: opv,popa-17.mar.2017-003.jpg Imagine atasata: opv,popa-17.mar.2017-001.jpg

2

#1166 Userul este online   cseh_17 

• Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 11.151
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 17 martie 2017 - 13:05

Mai, nu vad de ce nu l-ar folosi. Pariu ca nu are peste 100k km...
Chiar nu demult vazusem pe YT un clip, unde cateva persoane au recuperat, tot de la armata, un TV 2 in stare de functionare...
0

Arata acest topic

• (59 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 57
  • 58
  • 59
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi