STP Timișoara Forum: Accidente - incidente - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (107 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Accidente - incidente Accidente, incidente si deraieri care implica tramvaie Evaluare topic: ***** 3 Voturi

#1361 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 24.897
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 16 decembrie 2011 - 13:45

Statia 2
0

#1362 Useril este offline   weg_mann4ratt 

• Membru senior
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 836
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Locatia:Timisoara

Postat 09 ianuarie 2012 - 20:47

Acum jumatate de ora a intrat 3529 intr-un destept ce a iesit de pe Dreptatea si vroia sa intre pe Bv. Dambovita...
Nu sunt victime, ca tramvaiul mergea cu o viteza de aproximativ 25km/h.
Dar experienta e unica! :coolspeak:
0

#1363 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin

Postat 09 ianuarie 2012 - 20:52

Erai in tramvai?
0

#1364 Useril este offline   dAImon 

• Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3.707
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Locatia:Timi'

Postat 09 ianuarie 2012 - 20:59

Acolo or tot fost accidente. Trebuie ca şofer să încetineşti până aproape de oprire, având în vedere că vizibilitate ai acolo doar când ajungi la 1m de linia de tramvai. Unii n-are răbdare :coolspeak:

A păţit tramvaiul ceva?

Aceasta postare a fost editata de dAImon: 09 ianuarie 2012 - 20:59

0

#1365 Useril este offline   weg_mann4ratt 

• Membru senior
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 836

Postat 09 ianuarie 2012 - 22:18

@Florin: da, eram in tramvai - de asta spun ca a fost o experienta unica!
@daimon: nu, ca l-a lovit doar cu tamponul... doar la asta m-am uitat inainte sa fug in continuare spre dentist - nu se vede aproape deloc.
0

#1366 Useril este offline   Viktor 

• Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4.683
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 09 ianuarie 2012 - 22:22

In momentul impactului garantat nu mai avea 25 de km/h. La viteaza aia nu ar fi scapat asa de usor(doar cu niste zgarieturi pe tampon).
0

#1367 Useril este offline   paula 

• Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 23 ianuarie 12

Postat 24 ianuarie 2012 - 09:58

Vezi postareaBobby, la 04 ianuarie 2012 - 23:50, a spus:

Linia 4 remorca lui 0104
Pe langa asta aceiasi temperatura ca si afara, remorca scartia undeva din articulatie, geamurile toate aburite conditi de calatorie nu gluma...

Interiorul decorat la greu...
Si cireasa de pe tort(see atasament)

Sa nu mai vb ca la 104 in spate sus in "vitrina aia" unde ar trebuii sa se vada nr-ul trona un pet de 2L de bere maro, mototolit ...

In seara asta am vazut 6-le cu luminite. Vad ca inca a ramas cu beculetele pe el si cu reclama ELBA pe el - la exterior gardu inauntru...
Noroc cu beculetele de pe el ca la interior neoanele ale sunt kaput toate, doar filamentele lor de la capete mai merg... bun asa...

Tramvaiele arata mai rau ca niciodata, vandalizate in ultimul hal, remorcile sunt facute praf, mazgalite la greu e putin spus, pe unele am vazut sus unde e nr in fata scris un nume "mosses".

Tramvaie noi ? Cred ca e cea mai proasta indee in momentul de fata, avand in vedere faptul ca orice rebut al naturi ajunge usor sa-si puna amprenta, sincer e pacat de ele. Sa nu mai vb ca unele au pe ele desene ce nu se fac in 5 min. Cred ca nici daca le-am tine in padure nu ar arata asa... pt astia ar trebuii un vagon de marfa dinala cu care se carau vitele pe vremuri

pe linia 2 e dezastru cu furatu hotii se plimba cum vor muschii lor si te si ameninta daca avertizezi omu am patit o intre craciun si anu nou in tramvai i-am observat si m-au amentat unde sunt controlorii,unde sunt comunitarii sau cum li se spune .vatmani stiu care sunt hoti au aceasi geaca sunt 4 barbati si 1 femeie.nimeni nu are curaju sa spuna nimk.dece nu faceti ceva controale.....din iosefin pana in 700 roiesc zi de zi ..faceti ceva
0

#1368 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin

Postat 24 ianuarie 2012 - 10:23

Controlorii trebuie sa fie insotiti de politisti si sunt doar 4-5 echipe. Nu au cum sa acopere toate liniile si toate problemele care pot aparea. Oricum, ei sunt doar tehnicieni care se pricep la inspectarea titlurilor de calatorie. Nu au expertiza si nici dreptul de a intervenii impotriva infractorilor, aceasta fiind strict treaba politiei.
0

#1369 Useril este offline   paula 

• Membru autentic
  • PipPipPip

Postat 24 ianuarie 2012 - 10:51

am inteles...nu e corect sa mai angajeze ratt inca 5 echipe ........unde as putea sa fac o plingere pt ca mi e frica sa mai merg cu 2 sau cu 1..nu aveti idee cit tupeu au li se rupe de toti.politia in iosefin da mina cu ei e vax daca fac pligere la politie...poate sa mi fac singura dreptate......in fiecare zi merg cu 2 dar am renuntat si iau 33 pt ca mau amenintat.4 barbati si femeia merg cu 1 bilett hotii..fain de ei nu
0

#1370 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin

Postat 24 ianuarie 2012 - 12:49

Nu stiu ce sa spun, poate la sectia de politie din zona respectiva sau la sediul politiei comunitare. :P Daca vrei sa faci o sesizare scrisa catre RATT, o poti depune la registratura de pe Take Ionescu 56.
Daca ai patit asa ceva in vehiculele dotate cu CCTV (troleibuze sau autobuze articulate), trebuie sa notezi neaparat numarul vehiculului si ora evenimentului.
0

#1371 Useril este offline   dAImon 

• Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3.707
  • Locatia:Timi'

Postat 24 ianuarie 2012 - 14:47

Paula: precizează te rog între ce ore te-ai întâlnit cu hoţii. Poate avem drum pe liniile alea într-o zi, şi ar folosi informaţia :P
0

#1372 Useril este offline   paula 

• Membru autentic
  • PipPipPip

Postat 24 ianuarie 2012 - 15:26

dupamasa pe la ora 13 dar daca i ati si prinde as fi cea mai fericita pt ca mie frica sa mai merg cu 2 .fam mea m a sfatuit sa uit incidentu ....dar nu pot ...si in data de 22 erau in 700 la ora 10 dim.asteptau sa urce in tramvaiu 1 unde era o aglomeratie .....numa batrani erau.am trecut si i am vaz si am plecat la 33
0

#1373 Useril este offline   MHN 

• Moderator
  • Postari: 5.002
  • Inregistrat: 29 noiembrie 09
  • Interese:Infrastructura & Investitii

Postat 24 ianuarie 2012 - 16:35

Vezi postareadAImon, la 24 ianuarie 2012 - 14:47, a spus:

Paula: precizează te rog între ce ore te-ai întâlnit cu hoţii. Poate avem drum pe liniile alea într-o zi, şi ar folosi informaţia :P

Nu este cumva vorba de trupa care "opereaza" si in magazinele din jurul Orange Shop de pe B-dul Republicii (cu largul concurs al angajatilor de acolo)?
(Toti trecuti de 30-35 de ani, imbracati bine, dar nebarbieriti si cu sepci sportive in cap + o dama trecuta de 30 de ani, imbracata destul de elegant insa foarte vulgara si nervoasa la cea mai mica deschidere de gura).
0

#1374 Useril este offline   cseh_17 

• Moderator
  • Postari: 12.020
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 24 ianuarie 2012 - 18:21

Vezi postareapaula, la 24 ianuarie 2012 - 15:26, a spus:

dupamasa pe la ora 13 dar daca i ati si prinde as fi cea mai fericita pt ca mie frica sa mai merg cu 2 .fam mea m a sfatuit sa uit incidentu ....dar nu pot ...si in data de 22 erau in 700 la ora 10 dim.asteptau sa urce in tramvaiu 1 unde era o aglomeratie .....numa batrani erau.am trecut si i am vaz si am plecat la 33

Buna. Poate sunt indiscret sau intreb ceva nepotrivit, insa in ce categorie de varsta te incadrezi. De ce intreb asta? Zici ca ti-e frica si ai fost redirectionata de pe acel traseu. Asta inseamna ca acesti "domni" reprezinta un pericol pentru o anumita categorie de varsta si/sau sex, sau este un pericol general?
0

#1375 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin

Postat 24 ianuarie 2012 - 18:25

E clar ca indivizii se vor lua in primul rand de cei mai lipsiti de aparare (femei, copii, batrani, etc.) Nu se vor lua de unul de 1,90 metri si 100 kg, cu toate ca se mai intampla si din astea probabil. Sunt fini psihologi si stiu exact cum arata portretul victimei ideale.
0

#1376 Useril este offline   paula 

• Membru autentic
  • PipPipPip

Postat 24 ianuarie 2012 - 20:25

Vezi postareaMHN, la 24 ianuarie 2012 - 16:35, a spus:

Nu este cumva vorba de trupa care "opereaza" si in magazinele din jurul Orange Shop de pe B-dul Republicii (cu largul concurs al angajatilor de acolo)?
(Toti trecuti de 30-35 de ani, imbracati bine, dar nebarbieriti si cu sepci sportive in cap + o dama trecuta de 30 de ani, imbracata destul de elegant insa foarte vulgara si nervoasa la cea mai mica deschidere de gura).

nu astia sunt de pe centru care fura cu tipa artagoasa si nebarberiti.am o prietena care a avut casuta in centru de sarbatori si ea a fost amentata de hoti .....astia de pe tramvai sunt si ei tot la varste de 30-35 de ani doar ca tipa e satena cu paru prins intrun coc strans bine si are o geaca neagra iar ei sunt 2 negriciosi cu burta cu ghiozdan in spate,geaca cachi verzui...sunt sigura ca vatmanii ai cunosc dar nu spun nimk.iar unu este slab si din cand in cand mai schimba si gecile intre ei sau caciulile

Vezi postareacseh_17, la 24 ianuarie 2012 - 18:21, a spus:

Buna. Poate sunt indiscret sau intreb ceva nepotrivit, insa in ce categorie de varsta te incadrezi. De ce intreb asta? Zici ca ti-e frica si ai fost redirectionata de pe acel traseu. Asta inseamna ca acesti "domni" reprezinta un pericol pentru o anumita categorie de varsta si/sau sex, sau este un pericol general?

am 30 de ani sunt casatorita dar nu arat umblu mai sport cu ghiozdan.......dar credema la cum m a amenintat burtosu si cu ea am crezut ca ma taie .si maine daca as merge in 700 la 2 ei sunt acolo unde e aglomeratie..
0

#1377 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin

Postat 24 ianuarie 2012 - 20:45

Poate pare deplasat ce spun, dar incearca sa le faci discret o poza cu mobilul si da-o pe mana politiei. Asa l-au prins si pe cel care intepa femei cu un ac in tramvai la Bucuresti.
0

#1378 Useril este offline   cseh_17 

• Moderator
  • Postari: 12.020
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 24 ianuarie 2012 - 20:49

Vezi postareapaula, la 24 ianuarie 2012 - 20:25, a spus:

nu astia sunt de pe centru care fura cu tipa artagoasa si nebarberiti.am o prietena care a avut casuta in centru de sarbatori si ea a fost amentata de hoti .....astia de pe tramvai sunt si ei tot la varste de 30-35 de ani doar ca tipa e satena cu paru prins intrun coc strans bine si are o geaca neagra iar ei sunt 2 negriciosi cu burta cu ghiozdan in spate,geaca cachi verzui...sunt sigura ca vatmanii ai cunosc dar nu spun nimk.iar unu este slab si din cand in cand mai schimba si gecile intre ei sau caciulile

am 30 de ani sunt casatorita dar nu arat umblu mai sport cu ghiozdan.......dar credema la cum m a amenintat burtosu si cu ea am crezut ca ma taie .si maine daca as merge in 700 la 2 ei sunt acolo unde e aglomeratie..

Ceea ce nu inteleg. Te-au amenintat cu vre-un motiv anume? Sau?
0

#1379 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin

Postat 24 ianuarie 2012 - 20:51

De obicei motivul amenintarilor este faptul ca ai protestat la a fi jefuit. ;) E culmea tupeului, dar asta e realitatea.
0

#1380 Useril este offline   paula 

• Membru autentic
  • PipPipPip

Postat 24 ianuarie 2012 - 20:52

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 24 ianuarie 2012 - 20:45, a spus:

Poate pare deplasat ce spun, dar incearca sa le faci discret o poza cu mobilul si da-o pe mana politiei. Asa l-au prins si pe cel care intepa femei cu un ac in tramvai la Bucuresti.

sincer m-am gindit dar daca ma prind sti cum stau cu ochii in 6...asta e

Vezi postareacseh_17, la 24 ianuarie 2012 - 20:49, a spus:

Ceea ce nu inteleg. Te-au amenintat cu vre-un motiv anume? Sau?

nu le a convenit ca i am vazut cand actionau si cand m am dat joss mama ce mi au strigat ...nu cred ca ti ai fi dorit sa fi in locul meu..sau poate tu ai 100 de kg ati permiti sa dai piept cu ei dar eu am 50 si sunt mica de inaltime...sau luat asa a proasta de asta mie ciudaa nu le am facut nimk.am scris si pe tion si pe agenda dar nimk .poate ca ar trebui sa te plimbi si tu 1 ora nu mai mult cu 2 ca ramai fara bani si te si bat daca ripostezi incearca
0

Arata acest topic

• (107 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou