STP Timișoara Forum: Stiri despre transportul in comun din Timisoara - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (122 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 120
  • 121
  • 122

Stiri despre transportul in comun din Timisoara

#2421 Useril este offline   RB93 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 265
  • Inregistrat: 16 noiembrie 13
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 16 mai 2018 - 12:13

Vezi postareamile, la 16 mai 2018 - 11:42, a spus:

Nu stiu daca ai parcurs vreodata traseul Gara de Nord - Judetean dar in mod cert data viitoare ai opta pentru alta ruta chiar daca ai merge si pe jos o bucata...Vreau doar sa spun ca ocolul este unul mare iar pa langa asta avem si puzderia de semafoare atat prin Iosefin - Preyer cat si pe Rebreanu...
Dar in mod cert prinde bine celor care nu se grabesc si celor care folosesc linia pe segmente scurte sau medii....

Sa stii ca am mers si mai merg din cand in cand; conditia, cum zici si tu, e sa nu ma grabesc. In caz contrar apelez la masina/taxi/combinatie de mtc uneori.
Dar asa sunt eu si momentan timpul imi permite, nu stiu in viitor. Prefer sa merg cu un singur mtc si sa fac mai mult timp decat sa le tot schimb; de multe ori prefer ratt in loc de masina (chiar daca e urat afara sau altele) daca stiu ca nu am loc de parcare (asigurat) unde am nevoie sa ajung. De ex daca am treaba la infectioase prefer TV 1,2 si ma lasa chiar in fata, nu mai caut loc pe stradutele alea, sau la judetean prefer E2/TV 9 (depinde de unde plec) care ma lasa chiar in fata, nu mai am o grija in plus.

Aceasta postare a fost editata de RB93: 16 mai 2018 - 12:15

3

#2422 Useril este offline   cseh_17 

• Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 11.881
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 16 mai 2018 - 17:10

Mai e utila si pentru cei din zona Girocului/Lidia care vor la gara. Linia 9 sub forma ei actuala este o linie buna... Daca ar avea si unda verde...
4

#2423 Useril este offline   Florin.B RATT 

• STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 24.415
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Locatia:RATT

Postat Ieri, 18:38

Citeaza

Având în vedere începerea lucrărilor de reabilitare a podului „Ștefan cel Mare” de pe bd. General Ion Dragalina, Societatea de Transport Public Timișoara anunță modificarea traseelor liniilor de tramvai 1, 8 și 9.
Astfel, începând de mâine, 24.05.2018, liniile 1 și 8 nu vor mai circula de la Piața Mocioni către Gara de Nord, ci vor avea capătul de linie în bucla din Dâmbovița. De asemenea, tramvaiele de pe linia 9 vor reveni la vechiul traseu și anume, AEM - Dâmbovița și retur.
Publicul călător va putea folosi liniile de troleibuz 11, M11, 14, M14 și 18, precum și liniile de autobuz Expres 1 și Expres 3 + 3 pentru a se deplasa către și de la Gara de Nord.

0

Arata acest topic

• (122 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 120
  • 121
  • 122

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi