STP Timișoara Forum: Iulius Town - STP Timișoara Forum

Salt la continut

• (196 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 194
  • 195
  • 196
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Iulius Town Business & Retail (Faza1-in constructie, Faza2-in proiectare) Evaluare topic: ****- 4 Voturi

#3901 Useril este offline   GeorgeA. 

• Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 27 februarie 18

Postat 28 noiembrie 2020 - 17:14

Ce e cu Tg Frumos.?
Cf wikipedia au acolo o mică biserica de la 1541 , ceea ce din cate stiu eu nu se afla in Timișoara.
Aici mai vechi decat toate este platanul de pe Pomiculturii din 1681 abia.

Aceasta postare a fost editata de GeorgeA.: 28 noiembrie 2020 - 17:17

0

#3902 Useril este offline   Dorin55 

• Membru activ
  • Postari: 198
  • Inregistrat: 09 mai 19

Postat 30 noiembrie 2020 - 01:27

michidutza, am citit din întâmplare și topicul de aici legat de Iulius...eu personal am citit/comentat doar pe topicul legat de Isho, fiind și proprietar mutat în primul bloc. E amuzant faptul ca pana și pe un topic legat de Iulius și cine știe unde mai arunci cu gunoi în Isho chiar dacă tu ești un simplu comentator,nu client. Ți-am mai spus...nu le plânge tu de mila clienților ISHO. Cui nu i-a convenit întârzierea a primit banii înapoi ft repede, iar cine a avut răbdare cu ei, a ajuns la un profit și de 40-50%, compensând astfel întârziere incredibil de bine. Legat de Iulius, mie personal mi se pare o abordare perfect normala,chit ca ne-ar fi plăcut sa vedem un semi mini zgarie-nor pt peisajul din zona. Chiar dacă structura ar duce 27 de etaje și au fost investiti bani mulți în asta, nu va risca nimeni sa ridice alte 12 etaje de birouri care efectiv se clatină în momentele acestea. Toate firmele iau în considerare homeoffice chiar și după pandemie, reducând drastic personalul prezent în birouri. Merge treaba și asa, costurile vor scădea foarte mult pentru firme (chirii de 20 30 euro pe mp2) iar angajații nu cred ca au o dorința foarte mare de a fi prezenți fizic la birou. Sunt mai mult decât suficiente birourile existente. Lucrez în domeniul IT, iar în ultimul an, cea mai mare prezenta a fost de 50% la unele firme și 10 15% în rest, având în unele cazuri chiar creșterea producției...sa mai construim alte turnuri?
1

#3903 Useril este offline   Dorin55 

• Membru activ
  • Postari: 198
  • Inregistrat: 09 mai 19

Postat 30 noiembrie 2020 - 01:28

michidutza, am citit din întâmplare și topicul de aici legat de Iulius...eu personal am citit/comentat doar pe topicul legat de Isho, fiind și proprietar mutat în primul bloc. E amuzant faptul ca pana și pe un topic legat de Iulius și cine știe unde mai arunci cu gunoi în Isho chiar dacă tu ești un simplu comentator,nu client. Ți-am mai spus...nu le plânge tu de mila clienților ISHO. Cui nu i-a convenit întârzierea a primit banii înapoi ft repede, iar cine a avut răbdare cu ei, a ajuns la un profit și de 40-50%, compensând astfel întârziere incredibil de bine. Legat de Iulius, mie personal mi se pare o abordare perfect normala,chit ca ne-ar fi plăcut sa vedem un semi mini zgarie-nor pt peisajul din zona. Chiar dacă structura ar duce 27 de etaje și au fost investiti bani mulți în asta, nu va risca nimeni sa ridice alte 12 etaje de birouri care efectiv se clatină în momentele acestea. Toate firmele iau în considerare homeoffice chiar și după pandemie, reducând drastic personalul prezent în birouri. Merge treaba și asa, costurile vor scădea foarte mult pentru firme (chirii de 20 30 euro pe mp2) iar angajații nu cred ca au o dorința foarte mare de a fi prezenți fizic la birou. Sunt mai mult decât suficiente birourile existente. Lucrez în domeniul IT, iar în ultimul an, cea mai mare prezenta a fost de 50% la unele firme și 10 15% în rest, având în unele cazuri chiar creșterea producției...sa mai construim alte turnuri?
0

#3904 Useril este offline   michidutza 

• Membru activ
  • Postari: 337
  • Inregistrat: 26 iunie 16

Postat 30 noiembrie 2020 - 08:58

Pe mine nu ma afecteaza nici unul nici altul in mod direct.
Eu sublineam doar aceste standarde duble aparute.
Legat de Isho, ma emerveaza neseriozitatea premium si obedienta cu care clientii asteapta dupa ei. Ca sa nu zic ca acea crestere de care zici e facuta cu pompa. Cresterea normala nu cred ca trebuia sa depaseasca 10%. Nu le plang de mila clientilor, doar ca la noi niciun dezvoltator nu e tras la raspundere pentru nereguli, pentru ca acesta e tonul din toata piata imobiliara pe scurt. Speram sa se schimbe mentalitatea de cumparare si tonul din piata imobiliara.
2

#3905 Useril este offline   sica 

• Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 11
  • Inregistrat: 23 mai 20

Postat 30 noiembrie 2020 - 13:13

Eu ma mir ca nu is mai multi care sa critice(pe unde apuca) acel proiect care a redefinit modul de a locui.
Crestere facuta din pix, daca maine i se scoala lui Sandor ca ii prea mic pretul cerut si mai baga o crestere de 20 %, o sa vina si Dorin sa zica ca apartamentul lui a crescut in valoare. :))) Multumim Isho!
2

Arata acest topic

• (196 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 194
  • 195
  • 196
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi